Енергоощадливі Черкаси. Упродовж кількох років у місті діє програма енергозбереження. За цей час комунальники проаналізували теплоенергетичну систему Черкас і з’ясували, на яких етапах відбуваються втрати тепла. Нині, за словами владців, саме час діяти. Перші кроки вже зроблено. У Соснівці встановили котельню, яка працює не на газу, а на альтернативних джерелах. Окрім того, на двох котельнях старі котли замінили на сучасні. Цьогоріч планують модернізувати тепломережі та встановити 107 ІТП у житлових будинках. Продовжить тему Марина Лук’яненко.
За словами експертів,втрати тепла відбуваються: на котельнях (до 15%), на мережі (до 15%), у будинках (40-50%). Проаналізувавши такі дані, міські владці почали рухатися в кількох напрямках одночасно. Перший – модернізація системи теплопостачання в котельнях і ремонт теплових мереж. Другий – збереження тепла в бюджетних установах: школах і дитячих садках. Так, вікна замінили в дитячих садках №7, 31, 55, 33. В останньому садочку вже встановили й ІТП. У 19-ій, 27-ій і 28-ій школах також замінили вікна та встановили ІТП.
Євгеній Букань, заступник директора КП «Служба енергоефективності»: «Ось, наприклад, на цих знімках, зроблених теплові зором, видно на скільки якісно зроблена робота… перші три поверхи – відбулася повна заміна вікон і рам, тепловтрат немає, а ось четвертий поверх – поки що у стадії ремонту, ми це бачимо на фото».
Одним із перших ІТП встановили в Черкаському міськвиконкомі. На цьому наполіг тодішній директор департаменту економічного розвитку Павло Карась. Нині енергоощадливі заходи дають свій результат.
Микола Кудрявцев, керуючий справами Черкаського МВК: «Економія і справді чимала, я вважаю, що усі установи і організації мають встановити ІТП і економити таким чином».
Третій напрямок – співфінансування програм ОСББ. Саме за таким принципом працює ОСББ, що по Горького, 23. З часу утворення минуло лише 3 роки, утім співвласникам уже є, чим похвалитися. Вони, використавши можливість співфінансування 50 на 50, відремонтували дах, системи тепло- та водопостачання, утеплили стіни. І вже цьогорічні холоди зустріли в теплі та добрі.
Нині в ОСББ «Ян» підраховують економічний ефект і будують плани на майбутнє.
Майя Лебєдєва, голова ОСББ «Ян»: «Ми вже вирахували і затратну частину, і ту, що ми будемо економити, усі роботи нам окупляться за 3 роки, наступного року плануємо встановити ще й ІТП».
Ефект від впровадження енергоощадливих технологій бачимо на знімках, зроблених тепловізором. За допомогою такого приладу в Черкасах, як і в Європі, перевірятимуть ефективність усіх енергоощадливих заходів. Адже утеплення тільки тоді дасть ефект, коли буде якісним.