Порятунок потопельників справа самих потопельників. Адже 70% випадків смертей на воді зазвичай відбуваються через звичайну людську дурість – купання у нетверезому стані. На 10 червня 2009 року в області вже зафіксовано утоплення 29 осіб, зокрема й двох дітей. І це лише початок. Кожного сезону відпочинку вода забирає життя близько 150 черкащан. Рятувальних постів в місті та області – не достатньо. Тож рятувальники людських життів дають поради, як не стати жертвою водної стихії.
Кілька професійних рухів рятувальника – і людина вже на березі. Так працюють справжні професіонали. Обидва плавці мокрі та щасливі. Цього разу все обійшлося.
Вода додає сили та здоров’я, але може забрати життя. Тому рятувальники радять: без знання правил безпеки на воді – на відпочинок ні ногою. Статистика щоліта поповнюється сотнею-другою смертей. При чому 60% трапляються на невеликих водоймищах. У житті діє сувора закономірність: найчастіше потерпають у ньому невмійки і незнайки.
Кожен рятувальний пост має відповідати за свою ділянку в 300 метрів. Утім, нині рятувальників на Дніпрі не вистачає. У місті їх лише 5, в області – 17. А потрібно, як мінімум, удвічі більше. Не вистачає і спеціальних попереджувальних буйків, за які не можна запливати. Тож порятунок потопельників, хоч як це не банально звучить, – справа рук самих потопельників. Люди, які серед місць проведення дозвілля
обирають воду, мають чітко запам’ятати основні правила.
Володимир Циганков, комунальна водолазно-рятувальна служба облради: «Не нарушать правила поведение на воде, не заходить далеко, следить за детьми».
Євгенія Гнєушева, кореспондент: «Вода – це радість, але вона несе у собі приховану небезпеку. Особливо для поціновувачів міцних алкогольних напоїв. І неважливо, де купатися – в океані чи в озері. У народі кажуть: «П’яничка і у ложці втопиться».