Черкаси в пастках. Десятки відкритих колодязів і водостоків чи не на кожному кроці. Мисливці за металом промишляють у місті майже щодня. Лише від початку року тут вони поцупили вже з десяток покришок і решіток. Комунальники від того збиткують, а люди й далі калічаться. Юлії Доброскок далі.
Колодязь прикритий шматком фанери. Цю складну конструкцію черкащанка Інна затемна не помітила. Дівчина ледь не втрапила в небезпечну пастку.
Інна, жителька м. Черкаси: «Я уявляю, якби я сюди провалилась… Я могла зламати ногу собі. Це просто жахливо».
Дівчині ще пощастило, каже пан Микола. Цей відкритий колодязь у нього по сусідству. Злощасний покалічив, говорить чоловік, уже багатьох. Останньою була дитина.
Микола, житель м. Черкаси: «Ребенок упал. Нос разбил. Мать его за руку не вела. Он в люк упал».
У Черкасах понад двадцять тисяч люків. Викрадають їх ледь не щодня. Половина – водоканалівські. Решта – тепловиків, зв’язківців, газовиків і дорожників. Останні теж неабияк збиткують. Бо часто недораховуються і решіток із водостоків.
Юлія Доброскок, кореспондент: «Ось ці решітки – рекордсменки. Їх за місяць викрадали аж 4 рази».
Таке металеве мародерство дорого коштує комунальникам. Воно, кажуть, лягає тяжким тягарем на і без того мізерні бюджети підприємств.
Олександр Нікіпєлов директор КП «ЧЕЛУАШ»: «Якщо решітку ми можемо самі зробити, то люк потрібно купувати. Він вартує близько 2 тисяч гривен».
Боротьбу із крадіями чавуну в мерії обіцяють цьогоріч посилити. Тут планують ближчим часом встановлювати в місті антивандальні люки. Попервах замінюватиму ті, що на мережах зливової каналізації.
Сергій Отрешко, начальник управління вуличної інфраструктури МВК: «На цей рік ми передбачаємо великі кошти на поточний і капітальний ремонт мереж зливової каналізації».
Допоки чиновники та комунальник міркують, як убезпечити міські вулиці, Інна вирішила ще пильніше дивитися під ноги.