Фільтруй Раду. Активісти громадянського руху «Чесно» проаналізували діяльність депутатів. За результатами їхнього дослідження, лише двоє народних обранців достойні свого звання – Василь Деревляний із фракції «Батьківщина» та Володимир Лановий із «Нашої України». Найбільші вади парламентарів – неособисті голосування, прогули засідань, неоприлюднення доходів, а також корупція. Про пошуки чесних людей в українському парламенті – далі.
Рух «Чесно» створено активістами громадських організацій майже рік тому. Увесь цей час його експерти визначали, чи гідний той чи інший депутат статусу народного обранця. Для цього вони спеціально розробили «чеснометр» – шкалу доброчесності. Кандидатів, що не відповідають їй, партіям радять не зараховувати до своїх виборчих списків.
Назар Обідзінський, рух «Чесно»: «Як завдання та мету цей рух має не допустити до парламенту на найближчих виборах недоброчесних політиків».
Результати досліджень приголомшливі: більше двохсот депутатів прогулюють засідання парламенту, майже півсотня змінили політсилу, з якою прийшли до ВР, близько двохсот причетні до корупційних дій, а майже чотири сотні не показують свої доходи.
Олексій Кляшторний, рух «Чесно»: «Але жоден конгресмен, жоден сенатор, не те що на федеральному рівні, а навіть у штатах і в містах США жодного місяця не залишався б на своїй посаді, якби він мав приховані доходи від своїх виборців».
Зараз же експерти досліджують роботу близько двох тисяч кандидатів у депутати. І вже мають перші плоди. Партія «Удар» виключила зі своїх списків кандидатів, що не пройшли фільтри «чеснометра». Активістів руху це радує, проте вони не одягають «рожеві окуляри».
Юрій Сас, рух «Чесно»: «Усе одно люди, зазомбовані продуктовими наборами, підуть і будуть голосувати. І ми це розуміємо. Але одного разу порушивши цю тему, її не можна потім залишати. Коли ми будемо планомірно, активно, наполегливо проводити просвіту виборців, мені здається, що ми досягнемо успіху»».
Меморандум про співпрацю із рухом «Чесно» вже підписали партії «Батьківщина», «Фронт змін», «Наша Україна», «Свобода», «Соціалістична», «Народний Рух України» та ін. Натомість «Комуністична партія» навідріз відмовилась робити це, а «Партія Регіонів» просто проігнорувала звернення.