Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко "перекрутив" трактування статті 122 Бюджетного Кодексу і тепер намагається довести, що рішення, ухвалені на "канівській" сесії, законні. Інакшої думки дотримується черкаський юрист Наталія Даньковська.
У Facebook правознавиця коментує слова Бондаренка, який заперечує ухвалу судді Черкаського окружного адміністративного суду Паламара. Буцім, він призупинив дію низки важливих рішень, які були прийняті депутатами на позачерговій сесії в Каневі, та подальші дії міської влади.
"Абсолютно погоджуюсь, що "Процедура оскарження та зупинки дії рішення міської ради про міський бюджет можлива лише у законний спосіб". А от перекручувати статтю 122 БК не варто, бо вона лише передбачає право певних посадових осіб звернутися до суду з одночасним клопотанням про невідкладне зупинення дії рішення про відповідний місцевий бюджет до закінчення судового розгляду справи. Так, Кодекс адміністративного судочинства України передбачає ряд рішень та актів, які не можуть зупинятися ухвалою суду про забезпечення позову. Рішення про бюджет, ПСЕР і місцеві програми не входять до цього переліку. Жодний нормативний акт не забороняє звертатися громадянину до суду та зупиняти дію будь-якого рішення органу місцевого самоврядування", – розповідає Наталія Даньковська.
Юрист переконана, що сесія в Каневі не може бути легітимною і міський голова повинен це розуміти.
"Одна із відмінностей виконавця від керівника це вміння мислити стратегічно і прораховувати можливі варіанти розвитку подій. Судячи з усього, у нинішнього міського голови з цим явні перебої. Бо, проводячи чи то сесію, чи то святкування Дня народження, треба було усвідомлювати, що це не законно і це буде оскаржено. І ніякими благими намірами не можна прикриватися, порушуючи закон і плюючи на місцеве самоврядування. Більше того, нічого не заважало провести сесію призначену у законний спосіб на наступний день і ніяких питань би не було", – каже жінка.
За словами черкаського мера, судова тяганина спричинить у місті соціальну напругу: буде зупинено фінансування соціальних виплат по пільгам та субсидіями, дитячим коштам, на межі зриву – закупівля ліків для важких хворих. Своєю чергою, правозахисниця зазначає, що законодавство, у випадку скасування рішень, передбачає можливість стягнення нанесених збитків з винних осіб. І це однозначно не учасники АТО, категорійні верстви населення, серед яких – матері, інваліди, малозабезпечені, сироти та школи. "Тому не треба давити на жалість і лякати цих людей, що їх змусять повертати щось назад", – каже жінка.
Наталія Даньковська впевнена, що й на законній сесії можна прийняти всі соціальні виплати, якщо дійсно думати за життя міста, а не "прикриватись" своїми інтересами.
"Вчергове розчарована "знаннями" нинішнього міського голови, хоча пора вже звикнути, що прогрес не передбачається", – підсумувала юрист.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаський мер звинувачує опонентів, однак не чує ОСББ.