«Благодійність крізь призму об’єктива». Фотовиставка з такою назвою триває в Черкаському художньому музеї. На ній представлено сорок робіт як професійних фотографів, так і аматорів. Світлини фіксують особливі миті доброти. За кожною – цікава життєва історія. Про те, як ставати багатшим, віддаючи багато, і як ділитися щастям, будучи обділеним, – далі Ольга Скорик.
Воля до життя, дружнє плече поруч та миті доброти. Усе, що зазвичай лишається за кадром, на цих світлинах у центрі уваги. Виставку організував «Український форум благодійників». Експозиції передував усеукраїнський однойменний фотоконкурс «Благодійність крізь призму об’єктива». Надійшло понад шістсот світлин від професіоналів та аматорів із усіх куточків України. До експонування відібрали сорок кращих знімків.
Катерина Ржевська, менеджер програм «Українського форуму благодійників»: «Виставка переслідувала дві такі мети великі: по-перше, розказати, що благодійність є і її багато. Вона є різна – це не тільки гроші. Друга наша ідея – спонукати людей до добрих справ, щоби вони побачили, що благодійність може бути дуже простою, це просто увага, турбота, для цього необов’язково мати багато грошей».
Перше місце посіла серія світлин «Любов – безмежна» ужгородського фотографа Яноша Немеша. Як чеський волонтер займається з вихованцями дитячого будинку-інтернату з важкою формою фізичної та розумової відсталості.
Інна Ченбай, голова Черкаського обласного осередку «Ліги соціальних працівників України»: «Ті фотографії, які мене змусили задуматись, наприклад, належать до серії «Діти та коні». Про заняття іпотерапією. І така ось світлина, де дитяча рука тримається за шерсть тварини, яка надає допомогу, підтримку та захист цій дитині».
За кожною світлиною – непроста життєва історія. З-поміж усіх вирізняється ось ця. Та лише на перший погляд. До фотографа Ірини Завілінської звернулись друзі дівчинки, яка півжиття бореться з раком. В Ані була мрія – світлина, де вона з гарною зачіскою.
Жанна Дробот, доцент ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Дуже цікаво, дуже потрібна. Мало фотографій, аби більше було. Не 40 фотографій, а 100. Дуже добра справа, потрібна. Аби тільки більше молоді її побачило».
Алла Калініна, представниця Черкаського відділення «Ліги соціальних працівників»: «Благотворительность – это соучастие, сопереживание. Это не жалость к тому человеку, который на коляске или в каких-то трудных обстоятельствах, а возможность идти с ним рядом, возможность понимать его, дать ему руку. И очень замечательно, что именно это фиксируют объективы фотоаппаратов. И на этой выставке много позитивных картин, которые призывают и нас быть благотворительными, быть добрыми».
А вже восени фотоконкурс «Благодійність крізь призму об’єктива» стартуватиме вчетверте.