Новоутворене Міністерство доходів і зборів України розпочало свою роботу. Цьому сприяло відповідне урядове рішення. Відтепер дві потужні структури – Митниця та Податкова – об’єдналися в єдине відомство. Подібні структури вже давно існують у світі. Такий крок обрали Великобританія, Данія, Латвія та Канада. Серед переваг реорганізації – корисні послуги із застосуванням новітніх технологій, спрощення документообігу та мінімальне втручання в роботу підприємців. Більше – в сюжеті Наталі Кириленко.
Концепцію створення та функціонування Міністерства доходів і зборів України розробляли досвідчені фахівці Податкової, Митниці, вітчизняні вчені та провідні іноземні спеціалісти. Після тривалих реформ новоутворене відомство розпочало свою роботу близько місяця тому. За словами Олександра Лебедєва, Митниця та Податкова об’єдналися, аби більш ефективно вирішувати вагомі державні питання. За його словами, дві потужні структури на обласному рівні й надалі функціонуватимуть як юридичні об’єкти. Проте вони вже підпорядковуватимуться новоствореному Головному управлінню Міндоходів і зборів.
Олександр Лебедєв, в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області: «Уперше в історії незалежної України ми маємо у складі центральних органів виконавчої влади відомство, яке несе на собі відповідальність за поповнення бюджету. Вітчизняні підприємці й іноземні інвестори відтепер мають єдиного представника, який від імені держави відповідає за створення рівної конкуренції, якісний сервіс в адмініструванні обов’язкових платежів».
За словами Олександра Лебедєва, деякі з районних податкових інспекцій залишать як самостійні одиниці, інші ж об’єднають між собою. Невдовзі будуть утворені Золотоніська, Смілянська, Уманська, Кам’янська, Тальнівська, Христинівська, Звенигородська та Корсунь-Шевченківська об’єднані державні податкові інспекції Головного управління Міндоходів. Об’єднаються Звенигородська міжрайонна та Катеринопільська об’єднані інспекції. Вони обслуговуватимуть Звенигородський, Лисянський, Катеринопільський райони та Ватутіне. А Корсунь-Шевченківська міжрайонна та Канівська об’єднана державна податкова інспекція обслуговуватимуть Корсунь-Шевченківський, Городищенський і Канівський райони.
Юрій Ступак, перший заступник начальника Черкаської митниці: «Як апарату Митниці, так і підрозділу вже призначено головного бухгалтера, призначено повний перелік посадових осіб і вирішуємо питання про надання узгоджених пропозицій керівнику Митниці щодо переведення посадових осіб до новоствореної Митниці».
У зв’язку з новоствореним відомством, відбулося скорочення штату. Однак, запевняють фахівці, це не вплине на якість послуг. Важливою функцією і надалі залишатиметься боротьба з підприємцями-правопорушниками. Адже вони, говорять спеціалісти, завдають неабиякої шкоди державному бюджету.
Сергій Віннік, в.о. заступника начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області: «Першочерговим завданням перед співробітниками новоствореного відомства є підвищення ефективності та системи протидії в тіньовому секторі економіки. У розпорядженні міністерства є інструменти для посилення боротьби з контрабандою».