Шкільне фітооздоровлення. У Драбівецькому навчально-виховному комплексі, що на Золотоніщині, діти майже не хворіють. А все через те, що в навчальному закладі учнів учать не лише основним дисциплінам, а й оздоровлюють. При школі вже три роки поспіль працює фітобар «Дивочай». Діти щодня за призначенням лікаря вживають цілющі трав’яні напої. Драбівецький навчально-виховний комплекс понад 10 років має статус школи сприяння здоров’ю. На чайній церемонії побувала Наталя Кириленко.
Галина Борисова, старша медична сестра Драбівецького НВК: «Тут у нас липа. Тут тимін і шавлія лікарська».
Так у Драбівецькому навчально-виховному комплексі піклуються про здоров’я своїх учнів. Окрім вивчення обов’язкових шкільних дисциплін, тут опановують фітотерапію, латинь, психологію спілкування, а також щодня займаються профілактикою захворювань. При навчальному закладі вже три роки працює фітобар «Дивочай». Щодня після четвертого уроку у драбівецьких школярів чайна церемонія. Чаї вживають після огляду та призначення лікаря під пильним наглядом шкільної медсестри. Лікарські трави для приготування корисних напоїв вирощують у своєму саду. Асортимент напоїв на будь-який смак.
Галина Охріменко, заступник директора з навчально-виховної роботи Драбівецького НВК: «У нас є дітки, які мають захворювання кишково-шлункового тракту, тому медична сестра готує для них окремий збір, а всі інші дітки п’ють зміцнювальні чаї. Але ми самі не призначаємо, лише за призначенням лікаря».
Уже 10 років поспіль Драбівецький навчально-виховний комплекс є школою сприяння здоров’ю. Педагоги розробили дев’ять спеціальних програм, спрямованих на збереження здоров’я підлітків.
Тетяна Єрємєєва, директор Драбівецького НВК: «Не в одной школе Черкасской области не читается прикладная философия, фармакология, латинский язык. Все эти курсы направлены на мотивацию здорового способа жизни».
Сьогодні у школі навчається 77 учнів. За словами педагогів і медиків, завдяки такому оздоровчому ноу-хау тутешні школярі майже не хворіють. Залюбки смакують цілющими чаями не лише учні, а й учителі та гості закладу. Днями сюди завітав народний депутат України Богдан Губський. У межах започаткованої ним минулого року освітньої програми «Школа майбутнього» він вручив педагогічному й учнівському колективу мультимедійний центр. А також скуштував цілющого драбівецького чаю.
Богдан Губський, народний депутат України: «Чай покуштував, ось зараз п’ю, відчув себе здоровою людиною, навіть більш здоровішою, як до того».
Народний депутат постійно цікавиться такими освітньо-медичними новаціями. Обіцяє вивчати досвід драбівецьких педагогів. Навіть впровадити його на загальнодержавному рівні.
Богдан Губський, народний депутат України: «Ця ініціатива важлива тим, що кожна дитина змалечку привчається берегти своє здоров’я. Адже часто люди хворіють, бо просто не займаються профілактикою. Тому ця ініціатива вчителів школи має не лише виховний і навчальний характер, а й медичний характер, бо привчає дітей вести здоровий спосіб життя».
Педагогічний колектив та учні сподіваються, що їхня школа стане прикладом для інших сільських закладів Черкащини та України загалом. Вони готові поділитися секретами здорового життя.