723-річчя міста цими вихідними урочисто відзначили черкасці. Іменинникам було на що подивитися: фестиваль повітряних куль, автопробіг, виставка ретроавтівок, змагання з тюнінгу та автозвуку, кулінарне шоу «Смачна Полуниця» і не тільки. Разом із відвідувачами та учасниками свята все на власні очі бачила кореспондентка «ВІККА-НОВИН» Марина Лук’яненко.
Фестиваль повітряних куль стартував у Долині троянд близько 10-ї ранку. Охочих злетіти у небо на повітряному «кораблі» виявилося чимало. Тож доки черга повільно просувалася уперед, відпочивальники розповідали «ВІККА-НОВИНАМ» про те, за що вони люблять місто-іменинника.
За словами пасажирів «повітруль», що вже спустилися «з неба на землю», враження від польоту на аеростаті ні з чим не порівняти.
Погода для польотів у день урочистостей, за словами пілотів повітряних куль, була майже ідеальною. Підкорювачі неба за вдалий політ дякували природі, натомість пасажири аеростатів – самим пілотам. Адже саме від майстерності керманича повітряного корабля залежить успіх не тільки зльоту, а й посадки.
Надзвичайну обізнаність із принципом дії повітряної кулі на дивовижу демонстрували дітлахи.
У небо для вільного польоту над містом злетіли п’ять куль. В одній із них милувався краєвидами Черкас оператор телерадіокомпанії «ВІККА» Володимир Мельник.
Щасливчики отримали унікальну можливість помилуватися панорамою Черкас із висоти пташиного польоту. Пасажири аеростатів пролетіли майже над усім містом. Вони побачили черкаське узбережжя Кременчуцького водосховища у всій його красі, змогли порівняти одно- та багатоповерхові будинки міста, а також отримали незліченну кількість позитивних емоцій та адреналіну.
Тим часом у сквері Богдана Хмельницького черкасці смакували полуницею.
12 учасників кулінарного конкурсу-шоу «Смачна полуничка» переконували городян у необмежених кулінарних можливостях цього фрукта. Яскравим прикладом став представлений конкурсному журі асортимент страв, серед яких: тістечка та торти, омлети та м’ясні рулети, – усе з полуницею.
Учасниками «полуничного» шоу стали заклади громадського харчування та спеціалізовані навчальні заклади міста. Кохання, спокусу та фантазію, задіяні на святі, кулінари називають кращою приправою до їхніх страв, а ягоду, обрану для міні-фестивалю, – ідеальною для створення кулінарних шедеврів.
Мета організаторів полуничного дійства була своєрідною. Мовляв, кожне місто має певний кулінарний символ: Неаполь асоціюється із піцою, Полтава з галушками, чому б Черкасам не асоціюватися з полуницею.
Смакові якості кулінарних шедеврів оцінювала незалежна комісія у складі трьох осіб. Переможціві переможених у конкурсі не було. Кожна страва заслуговувала тільки високих оцінок. Отримали їх кулінари від черкаських ласунів.
На завершення «Смачної полунички» міський голова пообіцяв: захід, що вже встиг полюбитися городянам, стане для Черкас – традиційним.
Святковий автопробіг вулицями міста буяв різноманіттям марокі моделей автомобілів. Участь у ньому взяли як легкові автівки, так і вантажівки з різних регіонів України. Із Києва на автосвято до Черкас прибула точна копія автомобіля, задіяного у зйомках французького фільму режисера Люка Бессона «Таксі-4».
Брали участь в автопробігові і місцеві.
По завершенню автопробігу вулицями міста автолюбителі відразу попрямували на змагання з тюнінгу, рейсінгу та автозвуку. Там водії надпотужних автівок мали можливість позмагатися між собою у якості інсталяції аудіокомпонентів – динаміків, підсилювачіві саббуферів, а також у швидкості та спритності автівок на перегонах.
Незабутні автовраження подарувала черкасцям і виставка ретроавтомобілів. У колекції Ігоря Сухобруза їх близько 30-ти. Таку добірку автоколекціонер збирав усе життя.
Відвідувачі свята оцінили унікальність експонатів ретроавтопарку.
Відзначали день міста і на центральній площі Черкас. Концертна програма за участю гуртів «Тік», «Пікардійська терція» та Олега Скрипки тривала близько трьох годин. Кожну композицію, виконану українськими зірками зі сцени, публіка зустрічала гучними оваціями.
Не менш емоційно черкасці зустрічали лідера гурту «ВВ». Цього разу Олег Скрипка приїхав до Черкас не як рок-виконавець, а як діджей. Співак представив на святі свою нову програму «Етно-диско». Такий пісенний подарунок став можливим завдяки спонсорам та ініціативі міської влади.
Після завершення концерту всі відпочивальники попрямували до Пагорба слави та Долини троянд. Саме там упершев історії Черкас вони змогли помилуватися феєрверком над водою.