Пам'ять на роки. День партизанської слави вшанувала черкаська Радикальна партія. Напередодні, територіальної організації Радикальної партії Олега Ляшка разом із місцевими завітали до Холодного Яру. Усе – аби біля Меморіалу партизанської слави вшанувати героїв-підпільників. Керманич черкаських радикалів разом із колегами та небайдужими жителями вклонилися полеглим та поклали квіти до пам’ятника партизанам-холодноярцям. Вшанувати героїв приїхали і жителі із прилеглих районів. Побіля меморіалу партизанського руху зібрали понад три сотні осіб одразу декількох поколінь: ветеранів війни, їхніх дітей та сучасну молодь.
Надія Зажома, жителька Білозірської ОТГ:
"Пам'ять про історичне минуле повинна виховувати наших дітей і діти повинні рости. Якщо у людей немає минулого, то яке може бути майбутнє?! Тому ми завжди виховували у дітях повагу до героїзму, до героїчних подвигів нашого народу".
Такі факти неодноразово розповідала малечі пані Таїсія. А сьогодні жінка вирішила ще й показати дітям героїчні місця регіону.
Таїсія, жителька с. Худяки:
"Їх потрібно привозити до таких місць, розповідати їм про наших національних героїв, щоб вони зростали, пам'ятали. Розповідала як у роки війни люди воювали, захищали свою країну, які бої тут йшли, як партизани боролися".
Радикали наголосили: волею часу серед нас залишилося одиниці героїв тих подій. Одна із них – донька командира партизанського загону Петра Дубового. Мовляв, жінка сама жила з родиною в землянці. Цю сторінку свого життя письменниця описує в художніх творах. Черкаський осередок партії тісно співпрацює із родиною героя. Нині команда допомогла авторці втілити власні рукописи. До Дня партизанської слави спільними зусиллями видали одну з книг про життєвий шлях роду, тиражем у три сотні екземплярів.
Іван Полудень, голова Черкаської територіальної організації РПЛ:
"Ті, хто був тут у Холодному Яру, то тих людей уже практично немає, залишилися тільки діти їхні. І Тамара Петрівна. Вона була майже весь час у Холодному Яру, тому що вона дочка командира партизанського загону. Вони боялися, щоб їх не забрали у Німеччину. Вона в суті цієї справи".
Видані книги передали у районні бібліотеки області. Мовляв, черкащани мають пам'ятати про минуле нашого краю. Тим часом, радикали наголошують: і надалі плекатимуть історичні цінності Черкащини.