Черкаси на межі енергетичної кризи. ПАТ "Азот" заборгував підприємству ПАТ "Черкасиобленерго" вже понад 1 млрд 700 млн гривень. Нині боргове питання вирішують у судовій площині. Енергетики пропонують укласти "мирові угоди". Проте Антикорупційне бюро намагається усіляко відтягнути справу та втрутитися у взаємини двох підприємств.
Євгеній Лут, директор з питань безпеки ПАТ "Черкасиобленерго":
"З трійки суддів два судді чомусь бере відпустку за свій рахунок на один день. Коли ми вже раз приїхали, другий, третій, а на четвертий раз вже головуючий суддя каже ну я є, я готова розглядать, якшо там в них справи на цю дату, на цей час назначені, ну я ж не можу сама розглядати".
Працівники "Черкасиобленерго" наголошують, що не бажають закриття "Азоту", адже від хімічного гіганту залежить добробут тисячі сімей.
Євгеній Лут, директор з питань безпеки ПАТ "Черкасиобленерго":
"Стягти усю суму одразу з "Азоту" ми розуміємо, що це нереально, ми розуміємо, що "Азот" та "Черкасиобленерго" – це сім тисяч працівників, це сім тисяч сімей, це самих великих платника податків нашого регіону, вони допомагають місту Черкаси".
Якщо відключать ПАТ "Черкасиобленерго", Черкаси можуть стати зоною 30-кілометрового відчуження.
Дмитро Кухарчук, керівник Нацкорпусу у Черкаській області:
"Проблема просто замовчується, ніхто не хоче цю проблему вирішувати. На сьогодні можна побачити повний саботаж з боку вищих чинів державної влади України. У нас можуть повністю впасти всі електролінії по Україні, які також замикаються на Черкасах. Це стосується не виключно проблеми світла, це стосується реально екологічної кризи, яка може бути у тому випадку, якщо проблема не буде вирішена".
Нині першочерговим є питання визволення обленерго від злочинних схем, та не чистих на руку високопосадовців. Тому свідома молодь підтримує підприємство та закликає усі партії, організації та сусіпльство допомогти підприємству та попіклуватися про майбутнє.