У повному складі депутати з’явилися лише на установчу сесію, більшість народних обранців є бізнесменами, 92 відсотки з них мають вищу освіту. Такими є результати досліджень міської ради громадянською мережею «ОПОРА». Не випустили з поля зору і роботу працівників виконкому та міського голови. За діяльністю депутатів та чиновників черкаської мерії опорівці слідкували майже рік. Подробиці у наступному сюжеті.
Роботу депутатів та міських чиновників громадянська мережа «ОПОРА» вивчала з вересня минулого року. Вони досліджували все, починаючи з гендерного складу депутатів і завершуючи якістю їхньої роботи. За спостереженнями, більшість розглянутих і ухвалених рішень стосувалися земельної сфери. Гуманітарні ж питання депутатів цікавили найменше. Досліджували опорівці і професійну діяльність депутатів поза межами сесійної зали.
Микола Макуха, координатор громадянської мережі «ОПОРА» в Черкаській області: «За своєю професійною приналежністю ми поділили депутатів так: представники бізнесу – це найбільша група – 53 %».
Найменше серед обранців працівників комунальної сфери. 3 % складають безробітні, 2 % – пенсіонери. Загалом роботу депутатського корпусу опорівці оцінюють позитивно. Інформація про хід сесійних засідань доступна і навіть розміщується у відеоформаті в Інтернеті.
Микола Макуха, координатор громадянської мережі «ОПОРА» в Черкаській області: «На засідання міської ради можуть прийти журналісти, громадяни. Акредитації попередньої не потребується. Це позитивно, бо в інших містах є акредитація».
Оцінку ж роботи міського голови опорівці склали, виходячи із результатів громадських опитувань. Так, найбільш позитивні зрушення черкасці відчули у сфері культури, спорту та відпочинку. Від себе «плюс» мерові «ОПОРА» поставила за відкритість. Активне спілкування Сергія Одарича з містянами відбувається на прямих ефірах, через Інтернет-щоденник та соціальні мережі.