Від Києва до Черкас на човні. Черкасці довели: їм це до снаги. Десятеро сміливців, серед яких четверо – черкащани, на човні подолали шлях від Києва до Черкас. За шість днів відчайдухи пропливли близько 200 кілометрів. Ані вітер, ані шторм, ані спека та холод не стали для них перешкодою. Про незвичайну подорож на воді розповість Вікторія Хамаза.
Вони – різного віку та професій, проте із серцем справжніх козаків. Підкорити водну стихію Олександр Проценко мріяв із дитинства. Коли йому зателефонували зі столиці та сказали забрати нещодавно придбаний човен, відчайдух одразу вирішив: назад із Києва попливе. Повторити подвиг козаків разом із Олександром погодилося ще 10 осіб.
Олександр Проценко, житель м. Черкаси: «Цей похід був присвячений відродженню українських національних традицій, відродженню української козацької флотилії».
Без кіля та вітрил сміливці із Черкас, Києва та Рівного вийшли у відкритий Дніпро. Мандрівка почалася з київського яхт-клубу «Фрегат» та закінчилася черкаською Дахнівкою. Дорогою хлопців спіткав як холод, так і справжній шторм. Хвилі у висоту досягали двох метрів і декілька разів ледь не перекинули човен.
Олександр Проценко, житель м. Черкаси: «Коли ми вийшли на третій етап, то потрапили у шторм. І човен, який немає ні кіля, ні вітрил, кидало по цих хвилях, але хлопці проявили мужність».
Олександр Воробйов, житель м. Черкаси: «Коли ми у шторм потрапили, то було дуже важко гребти, нас зносило вітром. Хвилі були по півтора-два метри. Дуже страшно, бо такий човен може перевернутися».
Проблеми виникли і поблизу Дахнівки. Веслувальники постійно сідали на мілину. Іноді їм доводилося нести човен в руках. Єдина медична допомога, яка знадобилася чи не кожному, – крем від засмаги. Адже сміливці постійно перебували на сонці.
Олександр Проценко, житель м. Черкаси: «В один день проходили по 60 км, останній день від Канева до Черкас ми пройшли 70 км за день. Співали українські козацькі пісні, гімн України, підбадьорювали себе».
Сміливці повторили подвиг козаків за шість днів. Дорогою вони відвідали багато історичних пам’яток.