«За чисте Дніпро». Акція під такою назвою відбулася у суботу. Небайдужі громадяни, представники однієї приватної компанії, та черкаські дайвери прибирали від сміття берег та підводну зону пляжу, розташованого поблизу церкви на Героїв Дніпра. Захід підтримала і міська влада. Від якого сміття вдалося прибрати навколишнє середовище – дізнаєтеся з сюжету.
Захід «За чисте Дніпро» черкаські активісти проводять вже втретє. Цього разу вирішили зробити акцію більш урочистою. Встановили на пляжі сцену, запросили міського голову та творчі колективи. Сергій Одарич побажав учасникам гарного дня та чистого довкілля, вгору випустили яскраві кульки і прибирання почалося. У акції «За чисте Дніпро» щороку беруть учать все більше людей. Цього разу прибрати пляж від сміття погодилось близько сотні учасників. Захід підтримала і міська влада. Сергій Одарич зазначив, що подібні акції не лише допомагають зробити зони відпочинку чистішими, але й підвищують культуру городян.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Мені здається, що проведення таких заходів дає людям зрозуміти, наскільки ми нетактовно поводимося із оточуючим середовищем. Люди, які беруть участь, вже на викинуть недопалок, обгортку, порожню пляшку».
Під час акції учасники вирішили не тільки прибрати берег, але й підводну зону пляжу. Це – справа дайверів. Вони вже не вперше безкоштовно допомагають звільняти дніпровське дно від непотребу.
Володимир Циганков, клуб підводного плавання «Кашалот»: «Приятное с полезным совместим. Заодно поныряем и Днепр почистим».
Любителі підводного плавання дивуються низькій культурі городян. Чого тільки не витягували вони з річкового дна!
Олег Ковтунов, дайвер: «Покришки автомобільні, обрізки труб, якісь мангали, пляшки, багато пластика, він взагалі дуже отруйний».
Володимир Циганков, клуб підводного плавання «Кашалот»: «Непонятно, почему на пляж можно нести торбу с бутылками полную тяжелую, а назад пустую уже нельзя нести. Это объяснению не поддается».
Проте усіляке сміття – не найгірше, що забруднює найбільшу водну артерію України, говорять учасники акції.
Олег Ковтунов, клуб підводного плавання «Акула»: «Найгірше – це фосфати. В Європі вони взагалі заборонені, а в нас Мінздрав дозволяє 50% фосфатів. Оце є біда наша».
Боротися із цією бідою має допомогти відповідна державна політика. Шкідливі хімічні сполуки не повинні потрапляти до Дніпра. А ось від сміття черкаські пляжі можна звільнити просто власними силами небайдужих громадян. Це і довели учасники акції «За чисте Дніпро». За кілька годин вони прибрали берег від сміття, що дорівнює об’єму 5 великих контейнерів.