У ногу із часом! У Черкаському обласному краєзнавчому музеї стартувала ювілейна виставка сучасного мистецтва «Антракт». Експозиція сміливо демонструє, наскільки різноплановим може бути сучасне мистецтво. Участь у десятій дії «Антракту» взяли понад 20 художників із Черкас, Києва та Берліна. Надихалася високим і сучасним Марина Лук’яненко.
Цього разу глядачів потішили митці з Черкас, Києва та Берліна. Останнє місто на «Антракті» представляв Дмитро Мірошніченко. Художник із українським корінням живе в Берліні впродовж 23-ох років.
Володимир Кравченко, натомість, живе в Черкасах. В «Антракті» участь бере вже вдруге. Першого разу презентував публіці платівки, цьогоріч 4 повноцінні полотна на релігійно-філософську тематику.
Володимир Кравченко, митець: «Одна справа, коли ти дивишся вдома на свої роботи і думаєш про те, який ти сильний і талановитий, а інша справа, коли ти опиняєшся у групі художників. Тут нас, учасників, чимало, і ти можеш порівняти роботи, тим паче, що тут дуже широкий діапазон матеріалів, форм і жанрів».
Леся Коленчук розписом на склі захопилася близько 5 років тому, коли проживала в Данії. Мисткиня зізнається: за той час, що працює зі склом, вона закохалася у прозорий матеріал. Щоправда, саме з матеріалами на батьківщині проблематично.
Леся Коленчук, мисткиня: «По-перше, не всі матеріали, а ще – вони не такої якості, доводиться шукати в інтернеті, деякі матеріали замовляю аж у Німеччині».
Катерина Мигаль презентувала черкасцям авторські світлини. Дівчина вправляється із фотоапаратом уже 5 років. У доробку Каті переважає портретна фотографія. Однак, додає мисткиня, вона завжди в пошуку. Зізнається: її улюблені моделі – діти.
Катерина Мигаль, фотограф: «Дітей узагалі дуже люблю фотографувати. Вони – щирі, справжні, їхні емоції надають фотографії певного настрою».
Потішили око роботи молодої мисткині Анни Василенко. Яскраві кольори та виразні образи – саме так можна охарактеризувати її творіння. Старші колеги говорять: вона знайшла свій стиль. Глядачі пильно вдивляються у глибокі очі героїнь її полотен.
Анна Василенко, художниця: «Я хотіла продемонструвати жіночність, порівняти жінку з посудом, що він такий же тонкий, гнучкий, кришталевий, як жінка».
Роботи натхненника «Антракту», самого Володимира Яковця, не помітити складно. Розміри та глибина змісту – традиційно вражає.
Глядачі мистецькими експериментами вражені. А організатори виставки задоволені. Мовляв, що далі, то авторитетнішим стає проект. Цього разу участь у 10-ій, ювілейній, виставці взяли понад 20 художників. Для порівняння: перший «Антракт» стартував за участю лише шістьох митців.
Володимир Яковець, художник, організатор виставки «АНТРАКТ-10»: «Цього разу багато нових авторів, 6 нових художників, ну, і 26 авторів усього. Цей «Антракт» найбільший за складом. Це – рекорд».
Роботи у Краєзнавчому експонуватимуть упродовж місяця.