Черкащани продовжують ставати жертвами нещасних випадків на виробництві. Лише за 6 місяців цього року в області таких сталося 51. Серед них – 5 смертей та 5 професійних захворювань. Цей показник, підсумовують в обласному Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, дещо нижчий за минулорічний. Проте його рівень все ще залишається високим. Основну причину нещасних випадків фахівці вбачають у людському факторі. Насамперед – це недоліки в організації праці з боку роботодавців, а також – нехтування працівників особистою безпекою.
Представники Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, управління Держгірпромнагляду та профспілки зустрілися на спільній нараді. Головна мета зібрання – розглянути стан виробничого травматизму за півроку. Факти невтішні. Лише за 6 місяців на підприємствах області стався 51 нещасний випадок. 5 – призвели до професійного захворювання, ще 5 – взагалі стали летальними. Утім, порівняно з аналогічним періодом 2010-го, кажуть фахівці, загальний показник кількості нещасних випадків знизився майже на 25 %.
Віктор Онишко, начальник управління Держгірпромнагляду в Черкаській області: «Незважаючи на загальний приріст промислового виробництва, іде зниження промислового травматизму, в тому числі і смертей».
Однак радіти зарано. Показник травмування та загибелі людей на підприємствах досить високий. Особливо у Канівському, Тальнівському, Городищенському та Золотоніському районах. Це потребує значних грошових відшкодувань.
Василь Драченко, начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Черкаській області: «За 5 місяців поточного року виплачено потерпілим на виробництві 10,5 млн. грн. Це велика сума. Одноразові допомоги у зв’язку зі смертю на одну сім’ю в середньому 75 тисяч. З початку року одноразові допомоги у зв’язку із втратою працездатності – 42 тисячі гривень. Так що сьогодні є над чим працювати наглядовим інстанціям Фонду, щоб покращити ситуацію».
Основні причини нещасних випадків на виробництві, окрім технічних та психофізіологічних – організаційні. Це нехтуванняправил особистої безпеки працівникамита прогалини в організації охорони праці на підприємствах області роботодавцями.
Петро Шевченко, голова Федерації профспілок Черкаської області: «Створюються нові приватної форми власності підприємства, де не завжди власник, роботодавець розуміє власну відповідальність за життя і здоров’я людини, яка працює у нього на виробництві».
Тож профілактика – передусім, вважають у фонді. При кожному його відділенні для роботодавців організовані безкоштовні консультаційні пункти з охорони праці.
Василь Драченко, начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Черкаській області: «Ми говоримо так: ми вам даємо нормативну базу, вчимо за кошти фонду. А ви тільки дотримуйтесь закону «Про охорону праці» і бережіть наших людей».