У питанні повернення людей з особливими потребами до зайнятості у доступних їм за станом здоров’я умовах праці допомагає служба зайнятості. Саме від мети звернення людей з особливими потребами до служби залежить вибір послуг, які фахівці пропонують цим людям – отримання загальної інформації щодо працевлаштування, навичок для самостійного пошуку роботи до допомоги у реалізації власних бізнес-ідей та виборі підходящої професії. Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.
"З початку 2017 року на обліку у Черкаській обласній службі зайнятості перебував 1 701 безробітний з особливими потребами, з них 118 осіб – це демобілізовані учасники антитерористичної операції, які отримали інвалідність під час бойових дій, – відзначає директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко. – За сприяння служби зайнятості роботу отримали понад 450 осіб, з них 24 учасника АТО, 2 особи розпочали підприємницьку діяльність".
Протягом січня-вересня 2017 року більше 150 людей з особливими потребами пройшли професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. З них 115 осіб, які вже завершили навчання, працевлаштовані.
Для прискорення адаптації на ринку праці людей з особливими потреба їм надаються профорієнтаційні послуги. З початку цього року понад 1,7 тис. таких осіб отримали більше 9,5 тис. профорієнтаційних послуг. Водночас у людей з особливими потребами є можливість брати участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Саме 239 осіб в цьому році долучилися до участі у таких видах робіт та виконали свою суспільно-корисну роль.
Як повідомляв сайт vikka.ua, важкохвора школярка зі Сміли самотужки створила мультфільм на всеукраїнський фестиваль.