Єдиний у Європі буддиський храм бойових мистецтв «Білий лотос» на уїк-енд став місцем паломництва. Сюди з’їхалися охочі пізнати себе та наблизитися до істини. За два дні храм відвідала понад півсотня людей. Дехто готувався роками та здолав тисячі кілометрів. До черкаської «Мекки буддизму» прибули гості з Литви, Росії, Казахстану та Білорусії. Що так манить людей у «Білий лотос», – намагалася зрозуміти кореспондентка ВІККА-НОВИН Ольга Скорик.
Черкаська злива не злякала охочих заглибитися в себе. До єдиного в Європі буддиського храму бойових мистецтв «Білий лотос» з’їхалися бажаючі оволодіти мечем, насолодитися чайною церемонією та поринути в медитації. Все це спеціальні практики для духовного очищення та фізичного удосконалення людських тіл.
Оксана Пархоменко, наставниця школи кунг-фу «Ша-Фут-Фань»: «Это два дня без перерыва с рассвета, с 5 утра, и до ночи. В полночь практика зигра. Этого достаточно, чтоб приоткрыть человека. Человек не просто раскрывается, а накапливает энергию».
Заради цього вчителька англійської Ула вже втретє долає понад тисячу кілометрів із Литви до Черкас.
Ула Пятраускиене, литовка: «Я не знаю, как это сказать словами, но я чувствую себе здесь изростающей».
Аби відвідати духовні семінари в «Білому лотосі», Руслан готувався впродовж чотирьох років і приїхав із Москви.
Руслан Бронников, москвич: «Это чистое здоровье. По деньгам? Два семинары – 1000 гр. Это, я считаю, не дорого. Я большего здесь возьму. И купить это в магазине, не купишь, кроме как в храме».
Потому розпочинається одна із процедур, заради якої люди і з’їхалися звідусіль. Сама чайна церемонія, говорить наставниця, – це взаємодія п’яти матерій: вогню, води, глини, металу і, власне, чаю.
Оксана Пархоменко, наставниця школи кунг-фу «Ша-Фут-Фань»: «Различают 3 основные стадии кипения воды. Первая – мелкие пузырьки будут появляться на дне чайника. Они называются крабьи глаза».
Поки частина вітчизняних і закордонних гостей смакує чаєм, інша – шукає гармонії в бою.
Микола Куреєв, наставник школи, тренер із Москви: «Оп! Разрубали пополам противника. В обратную сторону – голова».
Так вчить орудувати мечем наставник із 25-річним стажем, доктор медицини Академії наук Шрі-Ланки, чемпіон Азії із ци-гуну Микола Куреєв. Він спеціально прибув до Черкас із Москви.
Микола Куреєв, наставник школи, тренер із Москви: «Здесь заложена большая философия и правильная координация, что необходимо в управлении своим телом. И это помогает людям, которые занимаются бизнесом, для самообороны».
За два дні практики храм відвідали понад шістдесят осіб з Литви, Росії, Казахстану, Білорусії, а також з України. Наступного разу «Білий лотос» відкриє свої двері вже у серпні. Тоді чекають гостей навіть із Америки.