141 ідея на загальну суму 125 мільйонів гривень – цьогоріч черкасці подали до міськради рекордну кількість проектів, які хочуть втілити за кошти бюджету. Як і в попередні роки, найбільше пропозицій стосувалося облаштування спортивних та дитячих майданчиків, проте були і нестандартні ініціативи. У чому вони полягають – сайт vikka.ua дізнавався у департаменті фінансової політики Черкаської міськради.
Автор ініціативи "Динамічний павільйон" ("Павільйон України") пропонує створити у місті знаковий проект у напрямку параметричної архітектури. Це має бути мультифункціональний павільйон, що слугуватиме зоною відпочинку, оглядовим майданчиком, фотозоною, місцем для проведення публічних заходів (лекторій, презентацій, фестивалів тощо).
Розміщення павільйону на пірсі (перехрестя вулиць Козацької та Героїв Дніпра) дасть позитивний поштовх для благоустрою прилеглої території та арт-наповнення майбутньої набережної.
Вартість проекту: 2 000 000 гривень.
Ще один соціально-культурний проект – "Мистецька алея". Автори проекту пропонують дати нове життя скверу, що знаходиться на розі вулиць Смілянської та Хрещатика.
Там хочуть провести сучасне освітлення, реанімувати асфальтне покриття, облаштувати тематичні зони, сцену та композицію "Місто, де виростають крила".
Вартість проекту: 740 000 гривень.
Кінотеатр під відкритим небом може з’явитися по вулиці 30 років Перемоги (біля магазину "Епіцентр"). Щоб забезпечити перегляд фільмів під зорями, там потрібно облаштувати відповідний майданчик для розташування проектора, колонок, провести комунікації для підключення обладнання, освітлення та каналізації.
Вартість проекту: 100 000 гривень.
tochka.net
Серед запропонованих ідей є облаштування території поліфункціонального "розумного" місця відпочинку – Smart rest. До складу такого ансамблю входить вуличний ліхтар із урною для сміття, модульна лава та багатофункціональне місце для відпочинку.
Автор проекту пропонує виконати таке місце для відпочинку у мінімалістичному стилі зі чіткою геометрією та простими формами у нейтральних кольорах.
П’ять конструкцій хочуть розмістити на бульварі Шевченка між вулицями Кобзарською та Новопречистенською та одну на розі Шевченка і Кобзарської.
Вартість проекту: 1 104 879 гривень.
Створити систему спільного користування велосипедами у місті пропонують автори проекту Che.Bike. Ініціатива передбачає встановлення велопарковок, захищених від крадіїв, надання можливості взяти ровер на прокат. Сервіс об’єднуватиме велопарковки міста єдиним програмним забезпеченням.
Три велостанції хочуть розмістити на бульварі Шевченка та по одній біля Долини троянд та на набережній в районі річкового вокзалу.
Вартість проекту: 1 989 000 гривень.
flickr.com
Smart-зупинку громадського транспорту хочуть поставити на зупинці "Універсистет", що на бульварі Шевченка біля ЧДТУ. Відповідно до проекту, дах зупинки матиме сонячні батареї, які акумулюватимуть енергію для забезпечення потреб зупинки. Зупинка буде обладнана інтернетом (діятиме Wi-Fi), інформаційним таблом та USB-портами для підзарядки мобільних пристроїв. Також там передбачена парковка для велосипедів.
Вартість проекту: 723 872 гривень.
Покращити транспортну інфраструктуру в Черкасах вирішив ще один містянин та подав проект, що передбачає придбання тролейбуса на баланс КП "Черкасиелектротранс". Машина може бути вживана або після капітального ремонту.
Вартість проекту: 2 000 000 гривень.
Надихнувшись приголомшливим успіхом серіалу "Гра Престолів", черкащанин пропонує встановити трон семи королівств у місті. На його переконання, такий трон буде оригінальним і неповторним, а також підкреслить всю актуальність ситуації з АТО.
Автор проекту також пропонує встановити ще й другий трон, але вже зі стрілецької зброї.
Локації, які автор пропонує для розміщення запропонованих об’єктів, – на площі перед Черкаською обласною радою або у парку.
Вартість проекту: 190 000 гривень.
vox.com
Нагадаємо, Черкаси – одне з перших міст в Україні, де почав працювати Громадський бюджет. Голосування за громадські ініціативи вперше відбулося у 2015 році. Автори подали тоді на розгляд 54 проекти для покращення життя в нашому місті, а вже у 2016 році проектів було вдвічі більше.
На реалізацію ідей цьогоріч у бюджеті заклали 10 мільйонів гривень. Нижня межа вартості проекту 30 тисяч, верхня – до 2 мільйонів гривень (раніше був 1 мільйон).
Цьогоріч віддати свій голос можна буде одночасно за 4 проекти. Голосування триватиме з 1 по 14 листопада. Проекти допустять до голосування тільки після їхнього схвалення профільними департаментами міськради.
Як повідомляв сайт vikka.ua, пара переселенців втілила велику танцювальну мрію у Черкасах.