із 6 лютого 2018 року набув чинності розроблений Міністерством юстиції, яким передбачено значне посилення відповідальності злісних неплатників аліментів, котрі мають заборгованість більше 6 місяців. Про це йдеться на сайті міськради.
Паралельно Мін’юст запустив реєстр боржників аліментів. До нього увійшли більше 75 тисяч осіб з усієї України, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці.
На Черкащині кількість таких неплатників на сьогодні складає 4650 осіб, з них 3568 осіб не сплачують аліменти більше 6 місяців, тобто підпадають під дію нового закону, ухваленого в межах ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНебуває.
Законом передбачено тимчасове обмеження у праві виїзду боржника за межі України, у праві давати дозвіл на виїзд дитини за кордон, а також на керування автомобілем, користування зброєю та полювання до повного погашення заборгованості з аліментів. Крім того, боржники залучатимуться до виконання суспільно корисних робіт тривалістю до 240 годин, оплата за які йтиме на погашення боргу дитині.
Як розповів начальник управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Ярослав Фатенко, реєстр боржників є в загальному доступі за посиланням.
Щоб знайти в ньому боржника, достатньо ввести прізвище та ім’я. Сума заборгованості черкаських неплатників аліментів коливається від кількох до сотень тисяч гривень.
"Розраховуємо, що ці дієві кроки Міністерства юстиції дозволять ефективно боротися з таким ганебним і, на жаль, поширеним в Україні явищем, як несплата аліментів на утримання власних дітей, – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк. – Уникнути потрапляння до реєстру, так званої #ДошкиГаньби, не зможуть ні високопосадовці, ні багатії, ні боржники будь-якої професії чи статусу".
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанці виплачували кошти на дитину, яка отримувала аліменти.