31 людина загинула на водних об’єктах області з початку року. Дев’ятеро врятували. Рятувальники Черкащини знову нагадують, що іноді вода – це не лише відпочинок, а й справжня біда. І радять бути обережними, особливо під час спеки. Водолази Черкащини також вже дослідили дно Дніпра. І виявили, що після зими на березі Кременчуцького водосховища та на мілині чимало каміння, дроту й корчів. Як обрати правильне місце для відпочинку та правила купання із дітьми – дивіться в сюжеті циклу «Просто літо».
Ховатися від спеки черкаські дітлахи традиційно поспішають до води. Щоправда, такий відпочинок не завжди буває безпечним. Цього року потопельників серед дітей, на щастя, немає. Аби цього й не сталося, рятувальники радять відпочивати з малюками лише на облаштованих пляжах та пильнувати за ними. Адже спеціальною обмежувальною сіткою для купання дітей сьогодні оснащений лише пляж табору «Дніпровець».
Володимир Циганков, комунальна водолазно-рятувальна служба Черкаської обласної ради: «Тільки під ручу з батьками, тільки таким чином можна уникнути трагедії».
Небезпечним для купання дітей і навіть дорослих рятувальники називають пляж міста Канева. У Черкасах також є небезпечні місця.
Володимир Циганков, комунальна водолазно-рятувальна служба Черкаської обласної ради: «Це пляж поблизу «Рибки», там є коса, також небезпечним є відрізок поблизу причальної стінки…»
Водолаз із 30-річним досвідом Федір Бєлов урятував вже чимало черкащан. Головне в цій справі, говорить він, – швидкість реакції та обережність.
Федір Бєлов, водолаз: «Людина, яка тоне, може зробити небезпечних захват, треба від цього ухилитися, можна навіть легенько вдарити людину».
Саме так, оперативно відреагувавши на виклик, водолази на Смілянщині врятували цього року жінку.
Федір Бєлов, водолаз: «Буквально тиждень тому врятували жінку, вона навіть відмовилася від допомоги лікарів».
Допомогли цього літа рятувальники й чотирьом горе-рибалкам, які вийшли на Дніпро в човні. Через їхню неуважність той перекинувся.