"Ані зернини в господі, у селах тихо та безлюдно, на вулицях мертві тіла", – такі спогади очевидців Голодомору на Черкащині. Місцеві краєзнавці переконують: область чи не найбільше постраждала у 1932-1933 роках минулого сторіччя. За офіційною статистикою, від недоїдання там померли 300 тисяч людей, більшість з яких – мешканці Корсунь-Шевченківського району. Про це йдеться в сюжеті "5 каналу".
Борщ із присмаком кори бересту – 91-річна Ольга Мисько пам’ятає його смак і досі.
"Цвіт акації їли, гичку, берестки, листя, сушили, м'яли, може десь жменьку борошна сховали, пекли млинці", – згадує Ольга Масько.
Односельчанка пані Ольги, дев'яносто дворічна Євдокія Донець, пригадує, у ті страшні роки люди помирали від недоїдання просто на вулицях.
"Ми ж насушували листя цього в мішки і мати пекла такі чибереники", – говорить Євдокія Донець.
Скільки загинуло людей у Деренківцях під час Голодомору у 1932-1933 роках минулого сторіччя – достеменно невідомо.
"Ми бачимо що 561 одна особа офіційно загинула під час голодомору, на сьогодні встановлено імена 89, це тільки ті, що зареєстровані, а насправді жертви становлять тисячу, а то і більше тисячі", – говорить історикМарина Тепленко.
У сусідній Сахнівці із двох тисяч населення померла більш як половина селян, серед них 400 дітей. Мертвих скидали в ями за селом. 10 років тому на місці масового поховання встановили пам'ятний знак. А поруч школи облаштували так звану криницю совісті.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащани вшанували пам’ять жертв голодоморів.