Безконечник ремесла. У Черкаському художньому музеї відбулася виставка умільців-претендентів у члени Національної спілки майстрів народного мистецтва. Потрапити туди не так просто. Митці повинні постійно самовдосконалюватися, а головне – відроджувати та поширювати етнічні різновиди декоративно-прикладного мистецтва. Із роботами претендентів ознайомилася і знімальна група ВІККА-НОВИН.
Найбільшим захопленням Ніли Салаутіної з раннього дитинства є соломкарство. У 8 років, пригадує дівчина, вона сплела свого першого бриля. Відтоді не зраджує своєму хобі. Сьогодні стародавнє мистецтво є її основною роботою.
Ніла Салаутіна, майстриня: «Я із села Палянецького. В нас була така бабка, яка плела брилі та робила віники. Мене батьки з нею лишали. Я потрошку і навчалася».
Поруч із роботами Ніли Салаутіної на виставці в Художньому музеї розміщенні і різьблені картини, і витинанки, і крашанки, і кераміка. Їх сюди привезли умільці з усієї Черкащини. Вони сподіваються на членство в Національній спілці майстрів народного мистецтва. Цього почесного звання будуть удостоєні найкращі.
Ольга Мартинова, голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України: «Люди, які працюють над своїм творчим рівнем, щоб відродити якісь забуті техніки, мають право, щоб стати членом спілки».
Кандидатів прийшли підтримати вже визнані митці. Віктор Співак став членом спілки минулоріч. Усе життя, розповідає, присвятив живопису та графіці, а у 2005-му захопився витинанками. Сьогодні цьому вже навчає студентів.
Віктор Співак, майстер: «Я працюю в університеті. У програму додав витинанки та розпис, щоб діти вивчали народних майстрів».
Виставка «Безконечник ремесла» відбувається вже вдруге. Минулоріч двоє з її учасників стали членами Національної спілки народних майстрів. Хоч цього року претендентів поменшало, все ж організатори сподіваються, що серед них віднайдуться достойні високого звання.