Новини на ВІККАВіККА-новиниВердикт для спецгруп: перепрофілювання та скорочення

Вердикт для спецгруп: перепрофілювання та скорочення

-

- Advertisment -

Перше вересня батьки дошкільнят, які займаються у спецгрупах, чекають з острахом. Вони стверджують: у садочках їм нібито повідомили, що в новому навчальному році утримувати ортопедичні та логопедичні групи ні за що. Йдеться про майбутнє майже семисот дошкільнят. Саме стільки дітей відвідують спецгрупи в закладах комбінованого типу. Таких в Черкасах одинадцять. Там з дітьми працюють фахівці, які намагаються виправити малечі вади руху, мовлення та слуху. Наскільки реальна загроза закриття спеціалізованих груп – з’ясовувала Вікторія Курченко. Далі – спеціальний репортаж.

Старша донька пані Наталії відвідує спецгрупу. У дитини проблеми з мовленням. Результатом річних занять із логопедом жінка задоволена. Говорить: ще б рік, і всі дефекти мовлення виправили б. Та логопед у садочку повідомила невтішну новину: з вересня їхню спецгрупу закриють.
Наталія Дядіщева, мама: «Если закроют речевые группы, мы не сможем попасть в речевой садик. Садиков всего три таких. И представьте, какая масса туда хлынет, а они уже укомплектованные своими детьми».
У мерії визнають: на утримання спецгруп справді бракує близько дванадцяти мільйонів гривень. Утім, така ситуація повторюється з року в рік.

Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Раніше стабільно 10-20 мільйонів забиралися у шкіл, дітей шкільного віку, і давалися дитячим садкам. Причому дуже нерівномірно і нерівноцінно».
Цьогоріч дошкільнятам вирішили не допомагати за рахунок школярів. Кожен садочок отримає стільки, скільки йому визначила держава. А та дає на одну дитину – понад шість з половиною тисяч гривень. Реально ж утримання дошкільнят у спецгрупі коштує вдвічі більше. Батьки тут не платять за харчування свого чада. Так не повинно бути, переконаний мер.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Важко пояснити сьогодні, чому дитині, яка має плоскостопість, держава чи місто повинні оплачувати харчування. А за дитину, яка має захворювання печінки, платити батьки, тобто за її харчування».
Аби зекономити, мерія вирішила з 1 вересня перепрофілювати спецгрупи у загальні. Від такої новації у дитсадках не в захваті. Перепрофілювання потягне за собою збільшення дітей у групах. Зараз в ортопедичній може бути не більше десяти дошкільнят, в логопедичній – дванадцяти. Такі обмеження в загальній групі вже не діятимуть.
Марина Підгорна, інструктор із лікувальної фізкультури: «Тут зараз нас четверо, і то я не можу багато приділити уваги кожному, а як їх буде 10-15 – це просто нереально».
Батькам перепрофілювання коштуватиме 80 гривень на місяць. Саме стільки їм доведеться платити за харчування своїх чад. Та й такий захід, переконані у дитсадках, не вирішить проблему з браком коштів.
Ніна Зьомка, завідувачка ДНЗ № 89: «В колективі ми побачили, що ми не зможемо самостійно в тих кошторисних призначеннях, які є, утримувати повністю всю нашу мережу. Це однозначно».
Цьому садочку бракує майже мільйона гривень. Навіть за умови перепрофілювання спецгруп, доведеться жертвувати кадрами.
Ніна Зьомка, завідувачка ДНЗ № 89: «Ці люди, які були додатково призначені в дитячий садок, у зв’язку з наявністю спецгруп, повинні потрапити під скорочення».
Йдеться про ортопедів і масажистів. Хоча про можливі скорочення «за компанію »натякнули і деяким вихователям.
Ці фахівці щоденно працюють, аби виправити вади руху майже півтори сотні дітей.
Керівництво садочка шукає методи, як викрутитися із ситуації та зберегти такі потрібні кадри. Таких способів небагато. Зокрема, покласти оплату роботи масажистів та інструкторів на плечі батьків.
Ніна Зьомка, завідувачка ДНЗ № 89: «Інша справа, чи захочуть наші спеціалісти залишитися не в штатах дитячого садка, а працювати на інших умовах – на платній основі».
На батьків надії теж мало, їм не по кишені додаткові витрати.
Наталія Дядіщева, мама: «Платить частному логопеду, как они предлагают, это как бы нереально для нас. Частное занятие стоит от 25 до 50 грн.».
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «У садках є резерви, за допомогою яких можна утримувати і логопедів, і ортопедів, і масажистів, які працюють з дітьми з якимись відхиленнями».
Якщо керівництво дитячих садочків разом із батьками не знайде цих резервів, то з вересня діти із особливими потребами таки ризикують лишитися без належної допомоги.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Запобігання африканській чумі свиней: на Черкащині перевірили продавців м’яса

Працівники Держпродспоживслужби спільно з поліцією та органами місцевого самоврядування провели 46 перевірок стихійної торгівлі продуктами тваринного походження, щоб попередити...

Мокрий сніг і ожеледиця очікуються в Черкасах та області

У ніч на 23 листопада в Черкаській області та місті Черкаси очікується значний мокрий сніг (15–49 мм за 12...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x