Недопрацювали. Черкаські митці та студенти вщент розкритикували ювілейну продукцію до двохсотих іменин Тараса Шевченка. Ескізи представила спеціальна робоча група, яку створили ще в серпні на сесії обласної ради. До неї ввійшли геральдисти, історики та письменники. Але, за словами митців і студентів, ювілейна продукція не гідна уваги. Мовляв, ані стилю, ані оригінальності. Свої претензії вони висловили на круглому столі, присвяченому ювілею Кобзаря. Аргументи слухала Наталя Кириленко.
Це мав би бути ювілейний логотип до двохсотих іменин Тараса Шевченка. Утім навколо нього виникло чи не найбільше дискусій. За словами фахівців, він оформлений не черкаським орнаментом, а петриківським розписом.
Іван Бондар, художник: «Усі медалі висять на лисині, наче рятувальне коло. Усе погано!».
Визнали недолугими і ось ці нагрудні знаки.
Олександра Теліженко, художниця: «Ми бачимо з поезій Шевченка, що він гарно ставиться до релігій різних. А тут ми його ставимо у хрест – це дуже ризиковано».
Ці ескізи представила спеціальна робоча група. Її, за ініціативи обласних владців, створили ще в серпні. До неї ввійшли геральдисти, історики та письменники. Нині вони представили ескізи не лише до двохсотих іменин Кобзаря, а й ще до 60-річчя з дня утворення Черкаської області та до 70-ої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. Утім, за словами митців і студентів, ювілейна продукція не гідна уваги. Мовляв, ані стилю, ані оригінальності.
Павло Задорожній, студент: «Якщо говорити про друковану продукцію, то там вся продукція в різному стилі».
Іван Фізер, скульптор: «Я не був учасником комісії, але тут явно не все гаразд, не повною мірою охолпені види образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва».
Тепер проведуть роботу над помилками. Найближчим часом у Черкасах створять Вищу раду митців.