Найдавнішу в Європі знахідку насіння горобинника кінця V тис. до н.е. представили на виставці одного експоната в Державному заповіднику "Трипільська культура" в Легедзиному на Черкащині. Виставка проходила під час щорічного свята "Купайло в Легедзиному", яке цього року присвятили темі квітів та рослин в народному українському знахарстві, пише "Рідна Черкащина".
"Це насіння близько семи тисяч років зберігалося в трипільському глечику. Горобинник – це лікарська рослина. Його пили як енергетик – аналог сучасної кави. Вівдвар стебла використовували для фарбування тканин у червоний колір", – розповів директор заповідника Владислав Чабанюк.
Серед інших новинок цьогорічного фестивалю "Купайло в Легедзиному" Чабанюк назвав виставку рушників з колекції музею Гончара, театралізоване дійство-показ дитячого традиційного вбрання від майстерні "Аденчик-Баденчик", а також купальські пісні у виконанні української співачки Каті Chilly.
"Фестиваль розвивається. Люди їдуть – цього року не менше, ніж минулого. Є гості з Києва, Черкас, Умані, Вінниці. Людям цікаво. Можливо, кому приїлася така тематика, як народні пісні та етнічний одяг. Але ні, людей це справді цікавить", – підкреслив директор заповідника.
Кульмінацією свята стало запалення купальського багаття та пускання вінків на воду.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанин зібрав найбільшу колекцію жіночих прикрас.