Другу годину в операційній. Група хірургів рятує життя. За цим столом лікарі щодня проводять по кілька таких операцій.
Віктор Вегера, лікар першого хірургічного відділення: "Ургентна служба у нас завжди важа, хворих багато і хворі дуже запущені".
Утім, важко лікарям не лише від напливу пацієнтів, але й від відсутності обладнання. Те, що є – вже давно віджило своє. Операційні ліхтарі тут не міняли ще з 70-их. Кожен надріз хірургам доводиться робити впритул. Куди гірша ситуація з операційними столами. Ті давно вийшли з ладу і практично нерухомі.
Із дев’яти операційних Третьої міської лікарні жодна не переоснащувалася вже понад 40 років. Та зусиллями волонтерського центру "Піпл Прожект" та "ПриватБанку" це таки відбулось.
Ігор Гайда, хірург: "Ця проблема була так легко вирішена. Не було цієї, знаєте, бюрократії. З’явився щедрий спонсор, фонд "ПриватБанку", який дав основну частину коштів. Раз, потім другий і було придбане все це обладнання".
Медзаклад отримав сучасні багатофункціональні хірургічні столи і чотири освітлювальні прибори до них. Техніка українського виробництва, але європейської якості.
Ігор Білецький, завідувач хірургічного відділення: "На таке оновлення чекали років 20. Ніхто не поміг. Депутатів просили, підприємства просили але ніхто не допомагав".
Це обладнання обійшлося волонтерам центру "People’s Project" та благодійному фонду "ПриватБанку" у 300 тисяч гривень.
Максим Рябоконь, керівник всеукраїнського центру волонтерів: "Ми побачили ті умови, в яких вимушені працювати хірурги і ми знаємо по війні,що це велика проблема, і вкрай необхідно мати хороше світло та операційну. Підключили наших партнерів з БФ "ПриватБанка" і завдяки їм нам вдалося реалізувати проект".
Ярослав Батієвич, заступник директора філії "ПриватБанку": "Сподобалося, що не було паперової тяганини. Адже ми як банк, БФ – працюємо за сучасними стандартами. А це електронні технології. Для купівлі цього обладнання ми використовували той самий "приватмаркет", який інтегрований у державну систему закупівель".
Звернутися до доброчинників медиків підштовхнула безвихідь, каже головний лікар. Гроші на переоснащення медзакладу хоч і виділяються, але їх катастрофічно бракує.
Олександр Федорук, головний лікар Третьої міської лікарні: "Кошти виділялися на ті об’єкти вкрай значимі, які потрібно було вкрай зробити. Не доходила фінансова можливість, щоб замінити операційні столи. У Черкасах вперше. Я не знаю, чи в Україні були такі акції. За короткий термін були зібрані ці благодійні кошти".
На переоснащенні трьох операційних волонтери зупинятись не збираються. У планах – зібрати гроші на освітлення і столи ще для шести. Долучитися просять усіх небайдужих. Адже таке оновлення допоможе врятувати не одне життя.