У першій половині 60-их років у Черкасах побудували такі великі заводи, як "Хімволокно", "Хімреактив", Черкаський хімкомбінат (пізніше відомий як "Азот"). Своєю появою вони назавжди змінили "обличчя" Черкас, а професія хіміка стає однією з найпопулярніших. Проте наприкінці минулого століття хімічна промисловість у місті почала занепадати. Автори відеодослідження "Заводи" розповіли про розвиток та занепад галузі, її вплив на місто та його жителів, про те, чому Черкаси так і не стали містом-курортом. Про це пише "Громадське ТБ".
"Цьогоріч я був учасником програми "Студії живої історії". Вона збирає молодих людей з усієї України і вони спільно працюють над історичною тематикою. Кожен придумає свій проект і протягом року його втілює. З подругою подумали, що можна було б зробити відеодослідження про заводи Черкас. Свого часу наше місто хотіли зробити промисловим гігантом, а з іншого боку прагнули розвивати туризм. Зараз же ми не маємо ні одного, ні іншого. Нам стало цікаво розібратися, чому так сталося", – розповідає автор проекту Андрій Чернега.
Над проектом Андрій працював протягом двох місяців. У процесі роботи він збагнув, наскільки кардинально змінилися Черкаси після того, як заводи почали працювати. Рішення владців про розвиток промисловості у Черкасах вплинуло як на демографію, так і на інфраструктуру обласного центру. Тоді працювати на наших підприємствах приїжджали навіть із сусідніх республік, для новоприбулих будували житло, бази відпочинку, дитячі садочки та заклади культури.
Як повідомляв сайт vikka.ua, в Україні відзняли найбільший телесеріал-мелодраму про життя у Черкасах.