Українські експерти впевнені, що подальша доля України вирішується за межами нашої держави. Українська влада та опозиція продемонстрували свою безпорадність в умовах політичної та соціальної кризи. Вони не здатні до порозуміння без сторонньої допомоги. А ця допомога, як правило, переслідує власні цілі та завдання.
Обійнявши посаду Президента, Віктор Янукович розраховував на багатовекторність у зовнішній політиці. Однак дружити з усіма – і у Вашингтоні, і у Брюсселі, і в Москві – як це вдавалося Кучмі, не вийшло. За цей час США та Європа напрацювали свій план дій щодо України. І стали його активно реалізовувати. На Євромайдані почали активно з’являтися представники ЄС та США. З погляду міжнародного права – це найгрубіша помилка у статусі дипломата. Це пряме втручання у внутрішні справи держави, вважає президент Центру системного аналізу та прогнозування Ростислав Іщенко.
Ростислав Іщенко, президент Центру системного аналізу і прогнозування: «После такого шага должна быть немедленная высылка дипломата со страны».
Лідер українських комуністів Петро Симоненко упевнений, що події в Україні розвиваються за добре відпрацьованим натівськими емісарами та так званими євродемократами сценарієм. І провал у підписанні невигідної для України угоди з ЄС призведе до встановлення маріонеточних режимів.
Петро Симоненко, лідер «КПУ»: «Заявляют в Мюнхене о том, что правительство только такое может быть, которое будет любить Международный валютный фонд, такое правительство, которое сразу подпишет соглашение об Ассоциации с ЕС. Ну, вот скажите, пожалуйста, какой тогда политический суверенитет Украины, если позволяют рот открыть даже так, заявляя о требованиях к Украине».
Тому у «КПУ» вважають, що уся відповідальність за протистояння, яке відбувається в Україні, лягає на представників Євросоюзу та США. Адже їхнє завдання – ціною жертв українського народу протиснути власні інтереси та забезпечити собі нові ринки збуту.
Петро Симоненко також вважає, що одна із провідних ролей в ескалації політичної напруги та реалізації стратегії США по відриву України від Росії була відведена грантоїдам – некомерційним організаціям, які з 1991 року на ці цілі отримали понад п’ять мільярдів доларів від уряду США.