Новини на ВІККАВіККА-новиниДо Черкас завітали Мамаї та Мамаївни

До Черкас завітали Мамаї та Мамаївни

- Advertisment -

До Черкас завітали Мамаї та Мамаївни. Близько півсотні робіт презентувала в Художньому музеї міста українська художниця Катерина Косьяненко. У роботах вона зобразила життя та побут козаків. Роботи з цієї експозиції здобули чимало прихильників і нагород по всьому світу.

Із сучасного в минуле. Такий екскурс влаштувала місцевим поціновувачам прекрасного столична художниця Катерина Косьяненко. До Черкас вона привезла експозицію під назвою «Мамаї та Мамаївни». Мисткиня презентувала 36 робіт у Художньому музеї. За словами художниці, в кожній роботі вона намагалася передати самобутність і неповторність козацького образу.

Катерина Косьяненко, художниця: «Назва така пішла від перших двох картин, де я намагалася зобразити народних героїв із погляду того, що кожен герой був людиною, йому було притаманно все людське. Перша картина – це чоловічі Мамаї в більш традиційному трактуванні, а друга – це жінки Мамаївни. Бо жінка українська теж може називатися героїнею».

Мамаї Катерини Косьяненко – це ціла ватага персонажів або ж різні втілення іпостасі одного й того ж героя. Відсторонені, химерні особи й водночас цілком земні та реальні. В них переплелись давні образи та сучасні реальні персонажі.

Катерина Косьяненко, художниця: «Мені було цікаво поєднати героїчну та міфологічну традиції, бо Мамай – це міфічний персонаж. Мені було цікаво поєднати цю міфічність із чимось людським, близьким кожному. Із погляду того, якщо б він був людиною, міг відчувати, бачити, яким могло бути його життя».

Роботи Катерини Косьяненко встигли побувати у Франції, Італії, Нідерландах. А за дві картини з цієї серії в номінації «живопис» автор отримала премію та медаль Лоренцо Медічі на престижному форумі сучасного мистецтва – Флорентійському бієнале. Подивитися на незвичайну експозицію завітали не лише місцеві художники, але й митці із різних куточків України.

Іван Фізер, відповідальний секретар Спілки художників України в Черкаській області: «Це свідчення того, коли мистецтво базується на архетипі, національному ґрунті. Воно зрозуміле не тільки нам, але й Європі, світу».

Ольга Говдя, директор Дирекції художніх виставок України: «Це має велике значення для кожного міста. Для того, щоб художники цього краю могли побачити щось інше, відчути творчу манеру, людину, яка працює в Києві».

На думку подруги художниці Анни Духовичної, експозиція «Мамаї та Мамаївни» є частковим відображення історичного минулого колиски козаччини – Черкащини.

Анна Духовична, подруга художниці: «Особливо тут, у Черкасах, – місті козацтва. Для теми Мамаїв ближчого міста бути не може. Мені здається, що експозиція чудова. Прекрасно, що Черкаси побачать творчість цієї фантастичної та ніжної художниці».

Виставка «Мамаї та Мамаївни» триватиме в Художньому музеї протягом місяця.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Під час проходження реабілітації помер солдат із Калинополя

Під час проходження реабілітації після поранення, яке отримав під час захисту Батьківщини, пішов із життя солдат Віктор Іванішин. Повідомляють...

На вихідні на Черкащині прогнозують мінливу погоду

Тепла погода на Черкащині продовжує зберігатися до кінця тижня. Однак дискомфорту можуть додати опади та ожеледиця. Про це повідомляють...

Цікаве:

Чому моторна олива 10w40 є популярним вибором для водіїв?

Моторна олива 10w40 користується популярністю серед водіїв завдяки своїй...

Які переваги мають всесезонні шини 225/50 R17?

Сезонна заміна гуми — справа досить клопітка і недешева....
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас