Новини на ВІККАВіККА-новиниНа Покрову в Холодному Яру в козаки посвятили близько...

На Покрову в Холодному Яру в козаки посвятили близько півсотні добровольців

- Advertisment -

Сьогодні українці відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Цей день вважався одним із найголовніших у запорізьких козаків. Вони понад усе шанували ікони Покрови та будували в її честь храми. Саме тому вже майже півтора десятиліття 14 жовтня в Україні офіційно святкують ще й День українського козацтва. Напередодні Покрови в холодноярських краях у козаки посвятили близько півсотні добровольців. Поцілувати шаблю й отримати батога до хутора Буда з’їхалися патріоти з усієї України.

На хуторі Буда в церкві останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського на честь Покрови священики правлять молебень.

Отець Василь: «Покрова є великою покровительницею козаків. Вони завжди виходили в різні бої з молитвою до Святої Покрови, яка благословляла їх на той чи інший бій. До того ж козаки були православними. Це були їхні основні правила: стати православним, любити свою державу і свою сім’ю».

Із 1999 року 14 жовтня офіційно вважається ще й Святом українського козацтва й УПА. Цього дня кожен охочий, незалежно від віку й статі, має змогу вступити до козацьких лав.

Цьогоріч у Холодному Яру присягли на вірність Батьківщині й стали «вільними людьми» близько 50 добровольців. 12-річного Назара посвятили у джури. Хлопець зізнається: сам запрагнув стати воїном. Каже, історія – його найулюбленіший шкільний предмет.

Назар, посвячений у джури: «Почуваюся козаком. Вільною людиною, сильною, мужньою».

Дехто, аби стати козаком, навіть подолав сотні кілометрів. Олег приїхав до Холодного Яру з Кременчука.

Олег Медведенко, посвячений у козаки: «Такі традиції дуже правильні для розвитку України, для популяризації козацтва в Україні, для молоді, яка росте».

На Покрову до воїнських лав прийняли не лише чоловіків. Стати берегинями наважилося й кілька дівчат.

Катерина, посвячена в берегині: «Це реєстрова грамота в тому, що я на Святу Покрову біля тисячолітнього дуба перед Господом присягнула на вірність братам-козакам. Якщо я хоч на маленький відсоток щось зроблю для України, то нехай це буде воно».

Організатор свята Леся Островська зізнається: за декілька років у вільні козаки Холодного Яру встигли посвятити близько півтисячі добровольців. Вона радіє: щороку все більше людей приїздить до Холодного Яру вшановувати українські традиції.

Леся Островська, організатор свята: «Наша мета в тому, щоб вони жили свідомими українцями, щоб вони щодня думали, що їм зробити для України. Щоб вони щодня виховували правильно дітей своїх, ходили у вишитих сорочках, знали свою історію, вчили історії нащадків своїх і розуміли, що від їхнього життя залежить майбутнє нашої держави. А не так: держава десь будується, а ми наче збоку чекаємо, коли ж вона вже буде наша Україна».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Під час проходження реабілітації помер солдат із Калинополя

Під час проходження реабілітації після поранення, яке отримав під час захисту Батьківщини, пішов із життя солдат Віктор Іванішин. Повідомляють...

На вихідні на Черкащині прогнозують мінливу погоду

Тепла погода на Черкащині продовжує зберігатися до кінця тижня. Однак дискомфорту можуть додати опади та ожеледиця. Про це повідомляють...

Цікаве:

Чому моторна олива 10w40 є популярним вибором для водіїв?

Моторна олива 10w40 користується популярністю серед водіїв завдяки своїй...

Які переваги мають всесезонні шини 225/50 R17?

Сезонна заміна гуми — справа досить клопітка і недешева....
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас