На Черкащині нині перебуває 7 650 родин вимушених переселенців (близько 13000 осіб) із Криму та східних областей України. Натепер виїхали з регіону майже 4,5 тисячі. Про це інформує прес-служба Черкаської ОДА з посиланням на обласний контактний центр.
За отриманням адресної допомоги на проживання та оплату комунальних послуг звернулося 9 194 сім’ї. І майже всім її призначено.
Між тим, державну соціальну допомогу одержують на сьогодні 59 сімей приїжджих із південного регіону та більше тисячі зі східних областей. Також у 2014-2017 рр. виплачено одноразову допомогу 2 845 особам на загальну суму 1 194 100 грн.
"На території Черкаської області перебуває 2 776 дітей, які переїхали сюди з родинами, – розповідає керівниця обласного контактного центру, радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО Лариса Ходаковська. – У тутешні навчальні заклади влаштовано 1 332 особи. Більше сотні зараховані до вищих навчальних закладів на навчання, зо три десятки – у професійно-технічні навчальні заклади. До речі, за весь час в нашій області народилося 235 дітей в родинах переселенців".
За словами Лариси Володимирівни, впродовж 2015-2017 років вдалося оздоровити понад 2 тисячі дітей.
Директор Центру говорить також про налагоджену співпрацю з благодійними фондами та громадськими організаціями. Поміж них: "Центр гостинності для переселенців", "Від серця до серця", "Самооборона Майдану Черкаської області", "Громадський блокпост", "Демократична дія", "Сила права", "Вінницька правозахисна група" та інші. Між іншим, і самі вимушені переселенці створили на теренах області низку громадських організацій, серед яких: "Другий дім – Черкащина", "Спільнота біженців з Донецька та Сходу України", ГО "Допомога" при відділенні Міжнародного благодійного фонду "Христос для всіх міст". Вони беруть активну участь у вирішенні проблем ВПО.
Як повідомляв сайт vikka.ua, 85-річна черкащанка сплела АТОвцям 100 пар шкарпеток.