Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаські баяністи підкорили північну столицю

Черкаські баяністи підкорили північну столицю

-

- Advertisment -

Наші підкорюють північну столицю. Черкаські баяністи Петро Криворотько та Всеволод Хуотарінен стали лауреатами міжнародного музичного конкурсу в Санкт-Петербурзі. Хлопці привезли срібло з «Петро-Павлівських асамблей» – найпрестижнішого у світі огляду виконавців на всіх видах гармонік. Юні черкаські музиканти зізнаються: перемога стала можливою завдяки трьом речам– власній наполегливості, вимогливості вчителя та батьківській підтримці.

Їхня кімната для тренувань у 3-ій музичній школі – це всього декілька квадратних метрів. Але це не заважає юним черкаським баяністам привозити нагороди з міжнародних конкурсів. Нещодавно Всеволод і Петро повернулися із Санкт-Петербурга. Із престижних «Петро-Павлівських асамблей» музиканти привезли срібло.

Надія Качор, завідувач відділу народних інструментів Черкаської музичної школи №3: «Побувавши хоча б раз на якомусь такому серйозному представницькому конкурсі, ці діти заражаються духом: мовляв, і я можу так грати, я буду займатися більше».

Петро Криворотько посів друге місце також у сольному виконанні. Для юнака бути лауреатом– звична справа. Із 7-річного віку хлопець посідає призові місця; у 2010р. він привіз диплом із італійського міста Ланчано. Рецепт його перемог простий.

Петро Криворотько, баяніст: «Дуже велика історія підготовчої роботи.У день конкурсу не треба грати свій репертуар, обов’язково розігруватись. Треба готуватись до конкурсу насичено.

Особливо, коли готуєшся до Кубку Світу, то треба дуже багато займатись – десь по 14 годин». Незважаючи на їхній юний вік, дует Всеволода й Петра знають не лише на Черкащині. Хлопці грають разом уже 5 років.

Всеволод Хуотарінен, баяніст: «На конкурсах мені вдається бачити, як грають інші діти, набираюся досвіду, бачу їхню манеру гри й хочу бути схожим на них».

Викладач Надія Василівна відзначає: брак коштів та умов для занять хлопцям компенсує їхня величезна любов до музики. Учні наполегливі: дуже часто займаються навіть у позаурочний час. Вони мають власні якісні інструменти, кожен із яких вартує декілька тисяч євро. Це – заслуга їхніх батьків.

Надія Качор, завідувач відділу народних інструментів Черкаської музичної школи №3: «Ми бачимо цілі оркестри, ансамблі величезні, які приїжджають із Росії, Білорусі. Оплачується буквально все тим дітям. І далекі дороги. Всі знають, що їм допомогли або державні установи, або спонсори».

Над своїм майбутнім хлопці поки задумуються мало. Кажуть, для них щастя – просто грати на баяні.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

«Черкаські Мавпи» стартують у Кубку України Favbet 2024/25

Вже цієї суботи, 30 листопада, «Черкаські Мавпи» розпочинають боротьбу в Кубку України Favbet. У стартовому матчі 1/8 фіналу суперником...

Дев’ять підприємств Черкащини отримали від держави 42 мільйони на розвиток переробки

Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота:...

Цікаве:

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x