Христос народився! Славімо його! Православні всього світу святкують Різдво. На столі вже стоять 12 страв. Головною з них є кутя. Колядники довчають різдвяних пісень, щоб уже зранку будити містян і бажати їм усіляких гараздів. Наші ж журналісти готувалися до Різдва Христового разом із кухарями Свято-Троїцього собору. З побажаннями смачної куті Марія Гаврилян.
6-ого січня всіх православних світу єднає одне з найбільших свят – Різдво. За традицією у цей вечір за святковим столом повинна зібратися вся родина. Зі сходом першої зірки на стіл виносять головну страву – кутю. З неї починають вечерю, а на столі вона повинна стояти аж до Хрещення.
Тетяна Пащенко, кухарка Свято-Троїцького собору: «Правильну кутю треба варити з ярої або озимої пшениці. У кутю додають чорнослив, ізюм, курагу, мед і горіхи. У кутю треба вкладати любов, щоб вона була смачна».
На столі у Святвечір повинно стояти 12 страв, бо саме стільки було апостолів. Це останній день посту, тому і наїдки мають бути відповідними – жодного м’яса та алкоголю.
Тетяна Пащенко, кухарка Свято-Троїцького собору: «Ми готуємо гриби, капусту, рибу, кутю, кашу, картоплю запікаємо».
За столом у цей вечір розмовляти голосно заборонено, за вечерею згадують померлих родичів. Проте Різдво все ж є святом, тому зустрічати його треба радісно.
Владика Іоан, архієпископ Черкаський і Чигиринський УПЦ КП: «Ми повинні робити, щоб раділи в цей день наші ближні. З усіма треба примириться. Дітям дарують подарунки, щоб вони також раділи».
Святвечір продовжує різдвяна ніч, під час якої, говорять, не можна спати, бо все щастя проспиш. А вже 7 січня по завершенню служби родини сідають за стіл. Він вже не є пісним. Замість звичних привітань, цього дня говорять «Христос народився!». А у відповідь чують: «Славімо його!».
Владика Іоан, архієпископ Черкаський і Чигиринський УПЦ КП: «Як Господь прийшов врятувати світ, так нехай у наших серцях панує благодать, любов, злагода та мир».
Щастя та достатку, звичайно ж, за винагороду, піснями бажають колядники. Цей звичай бере свій початок із дохристиянських часів.
За народними прикметами, тепле Різдво – до холодного Великодня.