Штучні нирки. Новий гемодіалізний центр відкрили на Черкащині. На базі Звенигородської центральної районної лікарні встановили шість апаратів штучної нирки. Тут зможуть допомагати 30 пацієнтам із гострою нирковою недостатністю. Нагадаю, донедавна за життєво необхідними діалізними процедурами хворі змушені були їхати до обласного центру. Три рази на тиждень долаючи понад сотню кілометрів. Більше розповість Ольга Скорик.
Хворих на гостру ниркову недостатність на Черкащині щороку більше. Аби отримати таку життєво необхідну процедуру, як гемодіаліз, пацієнтам доводиться долати сотні кілометрів. Адже апарати штучної нирки є тільки в обласній лікарні та в Умані. Оксані – 21 рік. Тричі на тиждень дівчина їздить до Черкас.
Оксана Пиргарь, пацієнтка гемодіалізного центру: «У житті так сталося, що мені довелося їздити не гемодіаліз. Проживаю я у Шполі, а їжджу три рази на тиждень. Це мені життєво необхідно. 70 км долаю. Туди-сюди. Ввечері пізно доводиться добиратися».
Із Звенигородського району, за 120 км, на гемодіаліз їздить і Сергій Володимирович. У чоловіка пересаджене серце. Це позначилося на нирках.
Сергій Маценко, пацієнт гемодіалізного центру: «Два рази на тиждень діаліз. Проживаю у Звенигородському районі, селі Кобиляки».
Тапер їхньому щотижневому мандруванню до Черкас нарешті настав кінець. У Звенигородці збудували гемодіалізний центр.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Зустрілися не просто так, а зустрілися, щоб відкрити філію гемодіалізу обласної лікарні на базі районної. А зразу запитую головного лікаря: може, ще щось підкинути. Це ж нові робочі місця, це ж розширення медичних послуг».
Вардан Айрапетян, головний лікар Звенигородської ЦРЛ: «Мы будем оказывать помощь на уровне европейских стандартов, что дает возможность нашим гражданам, которые имеют патологию почек, с оптимизмом смотреть в будущие».
Звенигородський гемодіалізний центр розрахований на шість апаратів штучної нирки. І зможе щодня обслуговувати до тридцяти пацієнтів.
Ірина Волощук, лікар Звенигородської філії гемодіалізу: «Наше відділення на цьому етапі розраховане на 6 нирок. У перспективі – розширення. Гемодіаліз буде проводиться 3 рази на тиждень, через день. Поки що відділення в 1 зміну обслуговуватиме 12 хворих. При потребі організуємо і другу зміну».
Володимир Брожик, начальник головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА: «Ми в цілому на подальші 10-15 років забезпечуємо цей регіон сучасною медичною допомогою та наближаємо цей вид допомоги до населення, щоб люди не їхали за 200 км, щоб отримували цю допомогу три рази на тиждень».
Пацієнти появі нового гемодіалізного центру неподалік домівки радіють.
Сергій Маценко, пацієнт гемодіалізного центру: «Справа дуже потрібна для хворих». Звенигородський гемодіалізний центр обійшовся в майже півтора мільйона гривень. Його будівництво профінансували область і держава.