ВІККА-корисно. Агро

 ...
       

Колективне підприємство «Садовод», окрім плодових дерев, вирощує ще й ягідні культури. Цим ремеслом вони займаються вже понад 20 років. Розсадник відомий на всю Україну різноманіттям та якістю колекції. Уся продукція ліцензована та сертифікована.

Юрій Марчук, директор КП «Садовод»: «На сьогодні в Україні вирощують ягід від 30 % від того, що ми повинні споживати, з них левова частка – це ягоди, їх вирощують у приватних секторах. Дуже мало підприємств, які займаються цим ділом. Але вже на сьогодні на власному досвіді, бачимо, що нині спостерігається пожвавлення інтересу до вирощування ягідних культур».

Юрій Марчук, директор КП «Садовод»: «Перш ніж почати займатися ягідниками треба проаналізувати свою спроможність займатися цим ділом. Є три основних фактори на яких стоїть ягідництво. Треба мати зрошення, доступ до робочої сили і доступ до ринків збуту, тоді можете сміливо починати займатися ягідництвом».

Колективне підприємство «Садовод» вирощує чимало сортів малини, суниці, смородини та порічок. Беззаперечно, королевою є суниця.

Юрій Марчук, директор КП «Садовод»: «Перш ніж купувати розсаду суниці, знайте звідки вона, що це таке і найголовніше якої вона репродукції. Ми як розсадник вирощуємо лише супер-еліту, еліту і першу репродукцію і не більше. Те, що ви купуєте на базарах може бути і п’ята і десята репродукція, яка не дасть гарні плоди».

Малина – одна з найбільш улюблених ягід нашої місцевості. Для її вирощування слід обрати ділянку, добре освітлену сонцем. Не бажано садити цю культуру там, де росли помідори, баклажани чи картопля.

Юрій Марчук, директор КП «Садовод»: «Також як і суниця малина поділяється на одноразового плодоношення і на сорти, які плодоносять двічі, все залежить від агротехніки. Нині ринок малини бездонний».

Великою популярністю серед власників присадибної ділянки користується смородина. Запорукою гарних врожаїв ягоди є дуже добре підживлений ґрунт.

Юрій Марчук, директор КП «Садовод»: «Всі сорти високотехнологічні, які дають гарну товарну ягоду, вона буде лежати в холодильнику і її можна транспортувати.

Вирощування ягідних культур, за словами Юрія Марчука, – справа не лише вигідна, а й корисна. Плоди високовітамінні та мають лікувально-профілактичні властивості.

Юрій Марчук, директор КП «Садовод»: «Я спостерігаю, чим більше у нас з’являється аптек, тим більше у них черг. Втім природа сама зробила свої пігулки для нас – це ягоди. Вони по вмісту поживних речовин набагато перевищують всі пігулки. Ягодами можна вилікувати від нежитю до діабету».

  • Facebook