ВІККА-корисно. Агро

 ...
      

Колективне підприємство "Садовод" понад 20 років вирощує саджанці плодових та ягідних культур. Фахівці тривалий час співпрацюють із провідними профільними науково-дослідними установами. Тому колекція популярних вітчизняних і закордонних сортів збільшується з кожним роком.

 

Юрій Марчук, директор КП "Садовод": "Наша місцевість дуже підходить для вирощування плодових культур – це і ґрунти, і геометрія самої місцевості. У нас немає крутих схилів, у нас рівнині площі, тому вирощувати плодові можна скрізь, окрім залужених ділянок, бо тоді її треба вапнувати".

Вправний садовод Юрій Марчук знається не лише на різновидах саджанців, а й має чимало секретів успішного саджання дерев.

Юрій Марчук, директор КП "Садовод": "Для дерева важливе освітлення, якщо ви загустите свою посадку, то врожай буде недорозвинений. Тому дерева треба садити враховуючи що це за дерево. Наприклад, якщо це карлик на підщепі М9, то садити їх можна на відстані 1 – 1,50 м. одне від одного".

Експерт із садівництва Юрій Марчук наголошує: обирати слід ті саджанці, які вирощені у вашому регіоні.

Юрій Марчук, директор КП "Садовод": "Навіть медики не рекомендують в перші 1, 5 – 2 роки вивозити дитину за межі того району, де вона народилася. Для дерева – це називається агротехнічний фонд – це і повітря, і радіація і вологість, і ґрунти. Якщо дерева вирощені в цьому районі, то вони є районованими для цієї місцевості. Це дає гарантію того, що вони добре приживуться і добре будуть рости". Аби праця не була даремною, дбайливий садовод Юрій Марчук радить, на що треба зважати насамперед.

Юрій Марчук, директор КП "Садовод": "Перш за все треба вирити яму, вона повинна бути не меншою за коріння. Рекомендований діаметр ями – 1 м. Яма повинна бути конусна. Коли ви викопуєте яму, то робите так, верхній родючий шар, ви складаєте в один бік, нижній в другий. В залежності від родючості ґрунту внести добрива – це органічні та мінеральні добрива, треба відро перегною і 150 – 200 грамів селітри аміачної або нітроамофоски, це дасть дереву почати рух. Далі ви робите бовтанку – це земля або глина змішана з водою, в цю бодягу ви вмочуєте коріння і вставляєте його в лунку. Потім засипаєте родючим зверху, потім неродючим, для того аби дати якомога більше поживних речовин для дерева. Посадили, притоптали і поливаєте водою".

Не слід забувати і про місце, де прищеплений культурний сорт. У жодному разі не варто його засипати, аби мати гарні врожаї, застерігає Юрій Марчук.

Юрій Марчук, директор КП "Садовод": "Місце привою – це місце де була привита культурна рослина, воно повинне бути над землею сантиметрів на 5 і ні в якому разі не під землею".

Але не лише якість саджанця впливає на врожай. Важливо знати, як правильно його посадити.

Юрій Марчук, директор КП "Садовод": "Саджанець садити треба так, як він ріс до того як його викопали. Це помітити дуже легко. Перше: на корі саджанця ви побачите темнішу сторону це так званий загар, він був повернутий на південь, а місце привою буде з іншої сторони – на північ. Це робиться для того, щоб місце привою не припалило сонцем і він не засох".

Не потрібно забувати і про крону дерева. Від того, наскільки вона грамотно сформована, залежить тривалість життя рослини, а отже – і врожай.

Юрій Марчук, директор КП "Садовод": "Не кроновані саджанці обрізаєте на 80 – 85 см. від землі, а кроновані – на 1 м. від землі. Потім видаляєте бруньки, щоб ваш штамп був 50 – 60 см. Потім видаляєте бруньки. Коли ви видалите бруньки у Вас буде сформований гладенький штамп і далі піде розгалуження гілок і почнете формувати крону дерева".

Тим, хто мріє про розкішний яблуневий сад, варто обов’язково садити "Айдаред". Це унікальний сорт. Він допоможе іншим яблуням у запиленні.

  • Facebook