Акценти. Головам черкаських ОТГ розповіли, як заробляти й формувати бюджети

 ...

Як формуються бюджети і як можуть заробляти громади. Про це головам ОТГ та представникам місцевого самоврядування розповідали на тренінгу в Городищі. Захід "Формування місцевих бюджетів: нормативно-правові засади" ініціювала ГО "Розвиток територіальних громад". Організацію створила громадська діячка, керівниця соціальних проектів МХП Ірина Ванникова. Участь у тренінгу взяли понад 30 людей. Це – голови ОТГ, старости сіл, депутати місцевих рад. Як новоствореним громадам залучати інвесторів, заробляти гроші та витрачати їх учасникам розповідали фахівці – науковці Академії державного управління при Президенті України – Володимир Вакуленко, Наталя Гринчук та Лідія Гонюкова.

ЛІДІЯ ГОНЮКОВА, завідувачка кафедри суспільного розвитку НАДУ, професорка:

"Всі хочуть бути фінансово грамотні. Бюджетно грамотні. Для того, щоб ефективно використовувати ті ресурси, які сьогодні мають громади. Що сьогодні відбувається: фактично реалізовується в життя гасло "Свій до свого по своє". Громадська організація "Розвиток територіальних громад" підготувала та проводить тренінг, який допоможе ОТГ бути успішними".

Головам та депутатам органів місцевого самоврядування науковці роз`яснювали – як писати проектні заявки, щоб долучати до власних грошей громад кошти державного бюджету. А ще – гроші міжнародних донорів та громадських організацій. Це важливо знати місцевим управлінцям.

НАТАЛІЯ КАРПЕНКО, працівниця виконавчого комітету Мліївської ОТГ:

"Складання місцевого бюджету є досить складною ланкою. Тому, тренінги, які для нас проводять, проходять у формі навчання. Це дуже корисно для нас. Ми отримуємо багато корисної інформації".

Організаторка заходу – громадська діячка, засновниця ГО "Розвиток територіальних громад" Ірина Ванникова – так говорить про тренінг.

ІРИНА ВАННИКОВА, засновниця ГО "Розвиток територіальних громад":

"Місяць тому я провела Форум громадських ініціатив. Де ми заснували ГО "Розвиток територіальних громад". Наша ГО – це такий тестовий майданчик для реформи. Це комунікаційна, навчальна платформа для тих громад, які вже утворились. І для громад, які лише в процесі утворення. Тому що, очевидно, реформу необхідно закінчувати позитивно, з хорошим ефектом. І, безумовно, бюджет – головна тема децентралізації. Тому що люди отримують кошти у свої руки. І люди мають розуміти, як цими ресурсами розпоряджатись".

Окрім знайомства з теорією учасники тренінгу виконували й практичні завдання. За словами Ірини Ванникової, захід пройшов вдало. Тож навчання керівників органів місцевого самоврядування проводитимуть й надалі.

 

 

  • Facebook