Тема дня: безпека на роботі

 ...

Охорону свого життя та здоров'я у процесі трудової діяльності кожному працівникові гарантує Конституція України. Роботодавець повинен створити і забезпечити гідні умови праці. Разом з тим, працівник і сам має виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці. Невиконання своїх обов'язків як роботодавцями, так і працівниками призводить до сумних наслідків - травмування та навіть загибелі людей.
 
Максим Сердюк, заступник начальника управління ВД ФССНВ: За оперативними даним, на даний час на підприємствах області трапилося 88 нещасних випадків, постраждало 90 осіб. В тому числі 9 смертельно. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на 13,7 % зменшилась кількість нещасних випадків. Із 102 до 88. Кількість травмованих зменшилась на майже 19% - із 111 до 90. Смертельних, як я вже зазначив, зберігається  - 9 випадків. І зріст профзахворювань - з 3 до 8. 
 
Основними причинами нещасних випадків на підприємствах, як і попередні роки, залишаються організаційні...
 
Максим Сердюк, заступник начальника управління ВД ФССНВ:...складають 78.2%. з них майже 60% - це порушення трудової дисципліни. Непроведення інструктажу, неякісна розробка інструкцій, 16.18 порушення роботодавцями законодавства щодо створення та ефективного існування системи управління праці на підприємствах. І звичайно ж людський фактор - порушення потерпілими законодавства про охорону праці. 
 
Сергій Калюжний, технічний інспектор праці Федерації профспілок Черкаської області: Законодательство требует от 2 до 15 рабочих смен провести стажировку, показать где рабочее место, хронометраж, какие работы, чтобы человек влился в коллектив и привык работать. Когда человека берут, например, который работал в сельском хозяйстве, берут на строительство. Человек не понимает, что такое работа на высоте. И выпадает из рук у него телефон в шахту лифта, он падает и получается трагический исход. Потому что человек неподготовлен. 
 
З появою Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, роботодавці перестали приховувати нещасні епізоди на виробництві.  
 
Анатолій Гончаренко, директор з охорони праці ПАТ "Черкасиобленерго": Я вам відверто скажу: до того часу, коли всі підприємці старалися ховати нещасні випадки, бо всі виплати вело підприємство і потерпілому і штрафи, які накладала держава. З появою фонду підприємства стали на європейський рівень і всі відшкодування ведуться фондом. А це одноразова допомога, частина втраченого заробітку, лікування потерпілого, реабілітація. Наявність таких еокномічних факторів на сьогоднішній час виключає необхідність будь-якому роботодавцю ховати або скривати нещасні випадки. 
 
Максим Сердюк, заступник начальника управління ВД ФССНВ: За цей рік більше, ніж 66 млн гривень виплачено страхових відшкодувань. В тому числі 4.117 тис це медична, професійна реабілітація. Це майже 5.5 млн щомісяця виплачується потрепілим всім. Їх же можна було направити на охорону праці на підприємствах і т.д. 
 
Саме належна увага профілактичним заходам здатна знизити рівень професійного травматизму.   
 
Олена Лазарєва, начальник управління Держпраці у Черкаській області: В першу чергу це превентивні заходи. Це для того, щоб попередити ці нещасні випадки. Превентивні заходи проводяться шляхом проведення семінарів, роз'яснювальної роботи, консультацій та перевірок. Для того, щоб при перевірці на підприємствах виявити недоліки, фактори, як можуть призвести до нещасних випадків. Нажаль, не всі підприємці, не всі керівники підприємтсв відносяться до цього  з розумінням. Вони вважають, що інспектор має на меті прийти і накласти штраф. І не бачать користі в цьому. А мета перевірки - запобігти нещасним випадкам. 
 
З цією метою в управлінні та при кожному відділенні Фонду створені та діють консультаційні пункти, де роботодавці можуть отримати безкоштовні консультації щодо створення ними безпечних та нешкідливих умов праці та отримати необхідні документи. 
 
Максим Сердюк, заступник начальника управління ВД ФССНВ: Люди можуть звернуться туди, отримати консультацію. 
 
У Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань закликають роботодавців дбати про здоров'я своїх працівників та спрямовувати свої зусилля на створення безпечних і нешкідливих умов праці на кожному робочому місці. 
Теми: Тема дня
  • Facebook