Акценти. "Архітектура змін": у Черкасах можуть окультурити старовинний "Рибний ряд", набережну Митниці та дві алеї (ВІДЕО)

 ...

Облагородження міста – задля комфорту черкасців. Саме під таким гаслом напередодні стартував Всеукраїнський архітектурний конкурс "Архітектура Змін". Цьогоріч до програми проектування зарахували кілька публічних тутешніх просторів. Організатори наголошують: така ідея народилася у міських архітекторів у співпраці з будівельною компанією "Надія", яка є одним із фундаторів конкурсу.

Олександр Барановський, координатор проектів НСАУ:

"Наша країна уже який рік переживає зміни. Вони досить ґрунтовні і, звичайно, ці зміни – соціальні – мають бути відображені також у зміні архітектурного середовища. Насамперед, це стосується громадських просторів.

Додають: тема цьогорічного конкурсу – благоустрій публічних просторів. Нині учасники розробляють власні бачення черкаських місцин.

Олександр Барановський, координатор проектів НСАУ:

"Від Черкас теми надійшли від приватної компанії ПП "Надія". Теми для проектування: фрагмент набережної від Долини троянд до Річкового порту (приблизно) з детальною проробкою; дві пішохідні алеї в мікрорайоні Митниця, які забудовує власне Надія, і благоустрій території університету з реконструкцією будівлі "Рибного ряду".

Провідний забудовник Черкащини будівельна компанія "Надія" вже 15 років займається перетворенням міста. Мовляв, підтримка цього конкурсу – наступний крок у цій справі. Додають: у місті є історичні забудови, які мають високу цінність для суспільства. Тому впевнені: не можна допустити, аби ці місцини перетворилися на руїни чи стали будівельним сміттям. Одним із таких об’єктів є будівля збудована понад століття тому архітектором Городецьким "Рибний ряд". Нині тут господарське приміщення тутешнього університету.

Олександр Барановський, координатор проектів НСАУ:

"Звичайно, для пам’ятки архітектури і для такої якісної архітектури, яку ми бачимо – це погане застосування. Що ми б хотіли бачити? Це комп’ютерна лабораторія університету, або краєзнавчий музей, або музей університету. Функції, пов’язані із культурою, інтелектуальним дозвіллям студентів".

Аби обговорити погляди місцевих громад і плани конкурсантів – ті зібралися на робочу зустріч. Зокрема, усі учасники мали змогу ознайомитися із територіями проектування. Серед них і пан Сергій. Той приїхав до Черкас із Києва. Нині столичний архітектор уже має ідеї щодо концепції черкаської будівлі "Рибний ряд".

Сергій Швець-Машкара, учасник конкурсу:

"На мій погляд, це має бути такий об’єкт інтелектуального відпочинку молоді: студентський кампус із музейними функціями, з якимись локальними спортивними функціями і творчими студіями".

Також керівництво компанії "Надія" впевнене: варто забезпечити сучасні потреби комфортного життя та відпочинку містян. Набережна й алеї, що ведуть до неї та є її "артеріями", повинні бути не лише естетично оформленими, а й детально продуманими щодо зручності користування. Ідею такого облагородження підтримує і міська влада. Додають: нині одна із таких місцин має просто занедбаний стан.

Віталій Чернуха, головний архітектор Черкас:

"Там 800 метрів піску і рослини, які самозасіялися. Десь років 10-15 тому там був активний видобуток піску, крали і продавали".

Усе це може стати історією. Засновник будівельної компанії "Надія" Андранік Казарян впевнений: саме тут мають бути зони для прогулянок, дозвілля дітей, молоді та дорослих, а також місця для занять спортом, облаштовані підходи до пляжів та озеленення. Усе це повинен врахувати у своїх проектах кожен конкурсант.

Василь Дмитренко, начальник управління містобудування та архітектури ЧОДА:

"Спілка архітекторів і наше управління містобудування архітектури області буде звертатися до депутатів не лише обласного рівня, а й Верховної Ради, які представляють Черкащину, з метою надання фінансової допомоги для реалізації цієї ідеї".

Нині архітектори, які зареєструвалися до участі в конкурсі, готують архітектурні концепції, кращі з яких можуть бути покладені в основу подальшого проектування. Надати власні бачення облагородження Черкас учасники можуть до 16 травня. Керівництво будівельної компанії "Надія" додає: хочуть пишатися містом. Задля цього – роблять свій внесок на благо усієї Черкащини.

 

 

 

Теми: Акценти
  • Facebook