Акценти. Будівництво Канівської ГАЕС

 ...

Презентація проекту та діалог з громадою.  У Черкасах відбулось перше засідання робочої групи черкаської ОДА щодо будівництва Канівської ГАЕС. Компанія "Укргідроенерго", що є замовником будівництва презентувала свій проект. Запевняють: він не має нічого спільного з тим, що хотіли будувати за радянських часів. Планується, що новий проект матиме меншу потужність, а будівництво не зачіпатиме природоохоронні території та культурні пам’ятки. Будівництво відбуватиметься із застосуванням європейських екологічних та соціальних стандартів, а фінансування під наглядом Світового та Європейських Банків. Замовник будівництва ПАТ "Укргідроенерго" обіцяють виділити на розвиток інфраструктури  Канівщини понад 300 мільйонів гривень. 
 
Юрій Литвиненко, заступник генерального директора ПАТ "Укргідроенерго": Канівська ГАЕС – це не тільки чиста, дешева, безпечна електроенергія для України. Це й робочі місця для місцевого регіону, це сплачені податки, це побудовані дороги, відремонтовані школи і лікарні.
 
Презентація проекту будівництва на засіданні робочої групи мала розвіяти міфи навколо Канівської ГАЕС, вивчити громадську думку та налагодити діалог з громадою. Адже наразі часто лунають побоювання, що будівництво може спричинити проблеми. На ці закиди "Укргідроенерго" обіцяє забезпечити потрійний захист від зсувів, вести будівництво  за міжнародними екологічними стандартами та повністю відновити ландшафт, флору і фауну після завершення. Окрім цього, економія газу в результаті реалізації проекту складе 120 млн кубометрів на рік, що наблизить Україну до енергетичної незалежності.
 
Олег Клочок, голова ГО "Канівська спілка учасників АТО": Треба вивчити досконально питання по будівництву акумулюючої ГАЕС в Канівському районі, всі плюси і мінуси. Якщо буде нормально, будемо підтримувати будівництво Канівської ГАЕС.
 
В обговоренні взяли участь члени робочої групи – представники Канівської громади, громадських організацій, місцевого самоврядування. Наступне засідання передбачається провести безпосередньо на Канівщині, аби уважно вивчити думку тамтешніх мешканців. Адже за соціологічними дослідженнями тільки чверть з них добре обізнані про проект. 
Теми: Акценти
  • Facebook