Крім розподілу субвенцій: на бюджетній комісії владці відповідали на "незручні" питання опозиції

 ...

6,8 мільйонів гривень державної субвенції на підтримку і лікування хворих на цукровий діабет розподілили сьогодні черкаські депутати на засіданні профільної комісії. Крім того, субвенцій ні кошти були направлені на заробітну плату вчителям, які забезпечують здобуття середньої освіти в приватних денних закладах освіти.

Про таке у своєму Фейсбук-дописі повідомляє "вільнодемократівець" Олександр Згіблов. Крім того, зазначає, разом з колегами-опозиціонерами Олександром Радуцьким з "Європейської солідарності" та Тарасом Коломійцем з Партіх вільних демократів під час засідання комісії встиг поставити владцям кілька надважливих питань, відповіді на які цікавлять черкасців. 

Коли в медичні заклади міста буде закуплене обладнання для боротьби з COVID-19?

Перше, що цікавило депутатів: чому досі не укладено жодного договору на придбання апаратів ШВЛ для медичних закладів, кисневих концентраторів та іншого обладнання. Адже від останньої сесії міськради, на якій було виділено 100 млн. грн, минуло вже 17 днів. Олександо Радуцький припустив, що мер Анатолій Бондаренко не хоче купувати заплановане обладнання, адже має інші плани на виділені кошти.

Заступник міського голови Ігор Волошин, який був присутній на бюджетній комісії пообіцяв: договори на постачання необхідного обладнання влада укладе протягом 10 днів. Чого владці чекали понад два тижні – не зрозуміло, адже з кожним днем кількість хворих на коронавірус в Черкасах, в тому числі, й важких, які потребують підключення до спеціального обладнання, збільшується.

Чому влада лобіює дезінфекцію від приватника в лікарнях міста?

Під час засідання "бюджетки" Олександр Згіблов розповів колегам по депутатському корпусу про скарги, які отримує від медичних працівників міста. Ті нарікають, буцім заступниця міського голови Людмила Бордунос обдзвонює заклади і нав’язливо пропонує їм послуги дезінфекції від приватної компанії "Нова якість". За гроші. Нині ж лікарні міста дезінфікують приміщення своїми силами. Відтак дали Ігорю Волошину, який опікується питанням медицини в місті, розібратись у цій ситуації.

Коли молодший медичний персонал буде отримувати більше?

"Заробітна плата молодшого персоналу в черкаських лікарнях мізерна – медсестри та мед брати отримують всього 4 тис. грн!, – зазначив "вільнодемократівець" Тарас Коломієць. Обранець каже: сам нещодавно перебував у лікарні і бачив, яке навантаження лежить на плечах медперсоналу. Тому запропонував збільшити доплати за рахунок програми муніципальних надбавок.

Як раніше повідомляв сайт vikka.ua, суд не обрав запобіжного заходу меру Сміли.

 

  • Facebook