Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Вадим Рабинович: Ми спостерігаємо за постановочною виставою про монархізацію влади

 ...

Все, що сьогодні відбувається в українській політиці в цілому і в Верховній Раді України зокрема – це "постановочний спектакль по монархізаціі влади".

Таку думку висловив народний депутат України, співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабинович в кулуарах парламенту у вівторок, 3 вересня.

"Я не заперечую. Народ дав Зеленському максимальну підтримку, і тепер його команда що хоче, те й робить. Сказати, що це добре? Всі знають, що це погано. Погано, коли владу ніхто не контролює. Навіть якщо президент – сама чудова людина, йому дозволяють призначити на ключові посади "кума, брата, свата" ... Всі ж знають, чим це закінчується. Але придумують собі, що в цей раз все буде інакше", – заявив народний депутат.

Політик нагадав, що в Європі, "в яку нас всі так ведуть, є поняття "заборони і противаги"".

"Там жодна влада не може творити, що заманеться, бо її стримує опозиція, у якої є контролюючі функції. У нас же ще й недоторканності позбавляють!" – обурився Вадим Рабинович.

Співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя" нагадав, що "в минулому "іншому" скликанні Ради знайшлося дев'ять осіб, яких позбавили недоторканності в сесійній залі, і нічого цьому не заважала". 

"Далі цього справа пішла? Ні! Виходить, що це були виключно політичні репресії! Так за цей час нічого в країні не змінилося, правоохоронці залишилися ті ж. Якщо так, то висловлення думки депутатом, яке відрізняється від позиції влади, буде караним діянням. Чому ми радіємо?" – висловив здивування парламентарій.

Вадим Рабинович в черговий раз закликав своїх колег по парламенту "закони приймати по закону".

"І Порошенко, і Янукович приймали закони, порушуючи процедури, пояснюючи нам, що це "добре". І де вони тепер? Так, вся країна чекала зняття недоторканності. Але настало "покращення"? Чи стало легше жити? Тепер опозиційний депутат тисячу разів подумає, перш ніж сказати правду про владу і владі...", – констатував політик.

У той же час Вадим Рабинович звернув увагу на те, що по кожному закону від влади, який критикує і за який не голосує опозиція, вона висуває альтернативу. Це було і сьогодні.

На питання, чи буде опозиція голосувати за закон "про народовладдя", співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя" відповів позитивно, пояснивши це тим, що "не голосувати за нього не можна".

"А ось те, що він не має під собою підстави – це проблема. Комуністи теж 70 років говорили, що вся влада буде в народу... А ось як буде це реалізовано владою нинішньої – ніхто не знає", – заявив Вадим Рабинович.

Тепер, за словами народного депутата, зняття недоторканності з народних депутатів назвуть найголовнішим "досягненням" за всі роки української незалежності.

"Ми продовжимо бідніти, масово виїжджати з країни, але зате з депутатів зняли недоторканість. Але у мене питання: а мир буде? А економічне процвітання буде? Відповіді немає!" – констатував співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя".

"Якщо дорога не веде до храму, навіщо потрібна ця дорога? На чолі країни стоять ті, хто був до цього: замість Супрун працює її помічниця, міністр фінансів та, що була при Порошенку. Прем'єр-міністр Гончарук заявив, що при Порошенку країна рухалася правильним шляхом, але повільно! Тепер, виявляється, ми підемо цим же шляхом, але швидко!.. Рішення приймаються незаконно, хоча президент і його влада повинні врівноважуватися сильною опозицією, а нам не дають ні слова. Кум контролюватиме свата, а сват – брата. Оптимізму немає. Підемо второваною дорогою – по "граблях"", – резюмував Вадим Рабинович.

 

 

  • Facebook
>