Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Рабинович: Іноземці не повинні бути допущені до купівлі нашої землі. В цьому не потрібно слухати МВФ!

 ...

У неділю, 19 січня, відбулося засідання робочої групи за участю представників провладних та опозиційних фракцій. На порядку денному одне питання – ринок землі.

Про що конкретно говорили парламентарії, чи вдалося їм домовитися і прийняти якісь рішення, розповів в ексклюзивному коментарі телеканалу ZIK народний депутат України, співголова "Опозиційної платформи – За життя" Вадим Рабинович. 

"Нинішня влада, що має моно більшість в парламенті, може прийняти будь-яке рішення. Але в рамках роботи в комітетах і робочих груп ми вимагаємо від "слуг" дотримання процедури при прийнятті таких важливих для країни рішень, як продаж землі", – заявив парламентарій.

Вадим Рабинович нагадав, що коли чергові переговори щодо прийняття закону про ринок землі на Аграрному комітеті Верховної Ради закінчилися нічим, було досягнуто домовленості "в неділю-понеділок сісти за стіл і спробувати зрозуміти один одного".

"Ми в "Опозиційній платформі – За життя" як і раніше виступаємо категорично проти продажу землі і пропонуємо перенести це рішення до "кращих часiв". Але так як "слуг" більшість, вони пропонують свій закон. Ми ж працюємо в рамках наших можливостей, і пропонуємо обов'язково провести референдум з продажу землі, встановити обмеження по площі продаваної землі, тому що сотні тисяч гектар в одні руки – це "занадто". Та й іноземці не повинні бути допущені до процесу покупки української землі, і в цьому питання вже точно не потрібно слухати МВФ!", – заявив Вадим Рабинович.

Політик підкреслив, що закон, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення, потрібен, але не зараз і не в тому вигляді, в якому його пропонують.

"Слуги народу" кажуть: для запуску механізму ефективної роботи економіки потрібен ринок землі, що так вимагає МВФ... В якійсь мірі я готовий підтвердити, що ринок землі необхідний – це обов`язкова умова розвитку економіки. Але не сьогодні, не в цих умовах, не в воєнний час і не з такими умовами, як це пропонується! Тому поки ми – "Опозиційна платформа – За життя" – маємо намір впливати на умови", – підкреслив народний депутат.

У разі, якщо ж влада, користуючись своєю більшістю, продавить цей закон і Верховна Рада його прийме, це стане "трагічною подією", але тоді "хоча б повинні бути внесені питання про відсутність можливості іноземцям взяти цю землю".

"Тоді повинна бути знижена норма на одну людину! Адже якщо одна людина купить половину Києва – це інакше як безумство не назвати!.. Іноземці через застави в банках можуть стати законними власниками української землі. І ось цього ми повинні не допустити!", – підкреслив Вадим Рабинович.

Тому, продовжив політик, "Опозиційна платформа – За життя" подала доповнення, які необхідні для вилучення відповідного пункту з законопроекту.

"Так, це діалог. Але потрібно всім розуміти: їх – монобільшість, вони будь-який закон можуть прийняти. У цих умовах наша задача, як людей розумних, хоч якось вплинути на ті закони, які вони приймуть", – підкреслив парламентарій.

Вадим Рабинович впевнений, що "тільки завдяки позиції партії "Опозиційна платформа – За життя" рішення про продаж української землі не було прийнято "під ялинку" в грудні".

"Як парламентська фракція ми зробили все, щоб "слуги" не змогли провести це рішення через профільний комітет. Але це не тільки робота в сесійній залі – це і підтримка, і робота наших активістів на місцях, це наша медійна позиція врятувала українську землю від продажу. Але, на жаль, першій в українській історії монобільішсть може собі дозволити не цікавитися позицією інших фракцій. Але незважаючи на це, ми робимо те, що можемо", – констатував Вадим Рабинович.

"У будь-якому випадку нам не потрібні "схеми"! Це ми і пояснюємо владі, ці позиції з владою ми і обговорюємо! Я не можу сказати, що ми сильно зрушили в цьому питанні, але ми, принаймні, почали слухати один одного. Подивимося, що з цього вийде. Продовжуємо працювати!", – повідомив співголова "Опозиційної платформи – За життя".

Крім того, анонсував Вадим Рабинович і створення робочої групи для обговорення не менш важливих для країни законів – мовного та освітнього.

"Венеціанська комісія зробила висновки по закону про мову і вже ухваленого закону про освіту. На цій підставі ми домовилися з представниками влади створити робочу групу, яка теж сяде за стіл переговорів, вислухає обидві сторони (позицію влади і опозиції – ред.), Розбіжності щодо закону про освіту, про загальну середню освіту та за мовою. Треба навчитися знаходити всі точки дотику. Це просто необхідно для того, щоб можна було хоч якось зшивати країну!.. Тому будемо намагатися, будемо працювати, хоча говорити про серйозне русі позиції майже неможливо", – резюмував Вадим Рабинович.

 

  • Facebook