Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

"Нам треба забути економіку комунізму і перейти до нової відкритої економіки", – Рабінович

 ...

Вадим Рабінович заявив, що програма "Українська мрія" спирається на "три кити": банки, сільське господарство і хай-тек.

"Мета партії "За життя" – побудувати сильну, багату Україну, яка процвітає. Для цього ми створили велику економічну програму "Українська мрія". Ми хочемо побудувати Україну, про яку мріяли наші предки, мріють сучасники, і де захочуть жити наші діти і внуки. Перше, найнеобхідніше, що нам треба зробити, – це забути економіку комунізму, перейти до нової відкритої економіки, яка спирається на "трьох китів": банківську систему, сільське господарство і хай-тек", – переконаний політик.

Він зазначив, що Україні необхідно прийняти закон, який прирівнює розголошення банківської таємниці до злочину проти держави і зобов'язує державу виплатити гроші вкладнику, якщо банк "пропав або зник".

"Будемо говорити відверто – сьогодні система для зберігання грошей несприятлива ні на Сході, ні на Заході. Тому ми повинні прийняти закон про найжорстокішу банківську таємницю, розголошення якої буде прирівнюватися до найважчих злочинів проти держави. Також закон про банки повинен виключити поняття "лопнув банк". Якщо банк "пропав або зник", держава зобов'язана виплатити вкладнику його гроші протягом доби", – акцентував увагу лідер "За життя".

Він вважає, що вийти з кризи Україні допоможе не "договірний" великий бізнес, а середній і малий, який зараз "задушений". 

"Крім цього, важливо розуміти, що великий бізнес не підніме Україну – там суцільні" договорняки" з владою і спільний дружний "розпил "народного добра. Польщу та інші країни посткомуністичного табору витягнув середній і малий бізнес – в Україні від початку зарегульований, задушений нескінченними перевірками самих різних органів і неможливістю взяти кредит під адекватний відсоток. Тому ми повинні на два роки звільнити середній і малий бізнес від будь-яких перевірок і поліпшити кредитну політику. Зараз Нацбанк кредитує тільки мільярдерів, а нам треба, щоб кожен підприємець мав можливість прийти в будь-який банк і отримати під низький відсоток кредит на розвиток свого бізнесу", – констатував Вадим Рабінович.

Щодо сільського господарства, парламентар повідомив, що в Україні необхідно створити національний земельний банк. "Сьогодні у нас 60,4 млн га грунтів. З них засівається 42,4 млн га, при цьому 12 млн га перебувають у державній власності, але ніхто не знає, де вони, хто і що там сіє. В середньому один гектар землі передається в оренду за ціною від 400 до 1000 доларів в рік. Для прикладу візьмемо 500 доларів, майже найнижчу суму, і в підсумку отримаємо додатково 6 млрд доларів до бюджету щорічно! Ми повинні створити свій український національний земельний банк, і здавати в оренду нашу землю на довгостроковій основі українським і зарубіжним аграріям. При цьому ні в якому разі не можна дозволити владі продати землю, як того вимагає МВФ, інакше ми просто втратимо країну!" – підкреслив нардеп.

Третім "китом" української економіки, за словами політика, має стати хай-тек. "Треба створювати кластери – простору і міста – для залучення молодих фахівців. Сьогодні молодь України працює в сотнях західних фірм – їх треба повернути. Шлях хай-тека – це шлях високих технологій, а значить – шлях в майбутнє. Якщо вигнати за кордон останніх професіоналів в цій сфері, ми назавжди застрянемо в XX столітті з вилами і лопатами в руках. Я ще раз повторю – нам потрібно піти від сировинної моделі розвитку України, куди нас зганяють міжнародні картелі, щоб залишити тут 10-12 млн людей для свого обслуговування. Нам же треба позбавлятися від комплексів неповноцінності, "молодшого брата", і починати вкладатися в новітні технології та наукомісткі галузі. Треба створювати технологічні парки і всілякі хаби, розвивати свій людський і науково-технічний потенціал", – заявив лідер "За життя".

При цьому політик зазначив, що найголовніше, без чого будь-які розмови про економіку будуть безглузді, – це припинення війни на Донбасі. І саме цим питанням треба зайнятися найперше. 

  • Facebook