Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Опитування: Партія "Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ" – в лідерах парламентськиї перегонів

 ...

Нова політична тиждень почався з презентації нових соціологічних досліджень, головна мета яких – дізнатися, як змінюються електоральні настрої українців напередодні дострокових парламентських виборів.

У понеділок, 3 червня, відбулася презентація результатів роллінгового дослідження "Моніторинг електоральних орієнтацій населення України", проведеного Центром "Соціальний моніторинг" та Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка.

Так, за станом на сьогодні до Верховної Ради на дострокових парламентських виборах найбільші шанси пройти мають чотири політичні сили.

Перше місце в опитуванні займає партія "Слуга народу" (Володимир Зеленський) з результатом в 40,9% голосів виборців, які визначилися зі своїм вибором і точно мають намір голосувати. На другій позиції – партія "Опозиційна платформа – За життя" (Вадим Рабинович, Юрій Бойко, Віктор Медведчук) з – 11,1% підтримки. Замикає трійку лідерів "Європейська солідарність" (колишній БПП – Петро Порошенко) з показником в 10,5%. П'ятивідсотковий прохідний бар'єр до парламенту долає також ВО "Батьківщина" (Юлія Тимошенко) – у неї 9,3%.

Відзначимо, роллінговое дослідження передбачає постійне оновлення бази даних опитування шляхом заміни частини даних на більш "свіжі". Наприклад, шляхом додавання певної кількості "нових" анкет і вилученням такої ж кількості "старих". Кожна хвиля такого опитування проводиться на однакових за своїми параметрами вибірках респондентів, при цьому респонденти у вибірці щоразу нові.

Опитування проводилося в період з 15 по 31 травня у всіх областях України та Києві (крім окупованих районів Донецької та Луганської областей, а також АР Крим). Вибірка склала 2 тисячі респондентів, похибка при ній – на рівні 1,2-2,2%.

 

  • Facebook