Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Вадим Рабинович: Тепер у Раді всі будуть лише "мукати", як стадо! Парламентаризму в Україні більше немає

 ...

У вівторок, 3 вересня, Верховна Рада України голосами 373 народних депутатів обмежила депутатську недоторканність. Зміни вступлять в силу з 1 січня 2020 року. Це рішення в кулуарах парламенту прокоментував журналістам народний депутат України, співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабинович.

"Звичайно, приємно, коли знімають недоторканність з депутатів. Я вважаю, що це правильно, але за однієї умови, якщо недоторканність знята з усіх. Але коли вона залишається у когось, то виходить перекіс", – вважає парламентарій.

Вадим Рабинович розповів, в чому небезпека обмеження тільки депутатської недоторканності.

"Якщо ви живете в одній країні зі мною, то ви розумієте, що при нашій "чесній" правоохоронній системі будь-яка людина, яка скаже щось погане про владу, то, нічим не буде захищеною. Тепер в Раді все будуть тільки "мукати", як стадо! Парламентаризму в Україні більше немає!" – констатував народний депутат. При цьому він підкреслив, що виступає не проти зняття недоторканності – він виступає за те, щоб недоторканність була знята з усіх – і депутатів, і президента, і суддів.

"Якщо ви – влада – щось робите, то давайте ж зробимо це не "як завжди", а згідно із законом! Не можна збирати комітет в період між сесіями Верховної Ради. Але їм до одного місця закон – вони все ламають через коліно! Ламали одні, тепер ламають інші... І чим все це закінчується, ми всі добре пам'ятаємо... І я не можу радіти тому, що робиться незаконним шляхом. Ще всі побачать, чим обернеться це зняття недоторканності", – упевнений Вадим Рабинович.

Як приклад він привів те, що "навіть за голосування або висловлювання депутат буде нести відповідальність!"

"Виходить, що тільки в стінах Ради депутата чіпати не будуть. Але як тільки я вийшов на вулицю дати інтерв'ю, тут же можу бути притягнутий до відповідальності. Тобто, я повинен весь час думати, щоб про владу не сказати щось погане. Якщо хтось вважає, що це демократія і цьому аплодує 90% населення, то вони не розуміють, куди влада нас веде. По-перше, недоторканність повинна бути знята з представників трьох гілок влади – суддів, депутатів, президента, і це основа основ! Якщо, хтось користується цим привілеєм, то це ознаки неконституційності держави. По-друге, потрібно зняти з депутатів відповідальність за їх висловлювання, політичну позицію і голосування. Це очевидні речі, але за ейфорією цього не видно! Зняли і зняли, мені недоторканність не потрібна взагалі!" – зізнався Вадим Рабинович.

Співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя" зізнався, що щиро не розуміє, "про яку парламентсько-президентської республіки йдеться, якщо парламент є інструментом штампування законів, яких ніхто не бачив і не читав".

"Це не Рада, а чергове стадо баранів!", – обурився він.

Ще одним порушенням Вадим Рабинович назвав позбавлення народного депутата можливості одноосібно подавати закони.

"Це пряме порушення права депутата на законодавчу ініціативу. Нова команда йде колишнім шляхом – дорвалися до влади і відразу потрібно все забрати, монополізувати. Але так демократію не народити! Так зароджується диктатура! Як таке може бути, що народний депутат України не має права подати законопроект? А якщо я мажоритарник? Я відразу стаю безголосим козлом, який мукає ?! Навіщо тримати стадо, що не має права говорити?! Навіщо витрачати мільярд на утримання Верховної Ради?! Скажіть прямо: нам потрібна президентська республіка. Давайте розгонимо парламент! Нехай президент зі своїм Кабміном керує країною. Кабмін – його, Рада - його, всіх глав "геберів" призначає він ... Навіщо інші?" – обурився Вадим Рабинович.

Прокоментував народний депутат і недавню заяву президента Володимира Зеленського про непрозоре фінансування політичної партії "Опозиційна платформа – За життя", співголовою якої є Вадим Рабинович.

"Я зацікавився заявою Зеленського про фінансування нашої партії з тієї причини, що я, як один з її керівників, потім буду за це відповідати. Я перегорнув усі фінансові документи і побачив, що жодної копійки з-за кордону не надходило ні на рахунки нашої партії, ні на рахунки дружніх нам структур.

"Щось там було не те!" (в заяві Зеленського - ред.). Наприклад, сьогодні він захопився "моєюспівучоюмовою", і не зрозумів – сподобалося йому чи навпаки? Я не знаю, що мав на увазі президент! Я його часто не розумію...", – зізнався парламентарій.

Співголова "Опозиційної платформи – За життя" підкреслив:

"Наша партія, яка тридцять разів перевірялася і нинішньої, і минулою владою, всі свої витрати фіксує для НАЗК. Якщо президент цікавиться цією інформацією, то він може її запросити там. Я не можу кожні дві години подавати позови до суду. Тільки що мені запропонували це зробити через заяви президента щодо моєї української мови. Але я не знаю, хвалив він мене чи ні! Я не знаю, звідки "висмоктана" інформація про непрозоре фінансування нашої партії! А що мав на увазі президент – це краще запитати у нього. Мене ж турбувало, що були проблеми з моєю українською мовою. Але тепер президент назвав мою мову "співучою", і це мене тішить. Значить, я просунувся в цьому напрямку!" – резюмував Вадим Рабинович.

 

  • Facebook