Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Медведчук: Мир в Україні – це наше стратегічне завдання

 ...

Мирний план з врегулювання конфлікту на Донбасі полягає у виконанні Мінських угод. Про це Віктор Медведчук, голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", заявив в ефірі програми "Пульс" на телеканалі "112 Україна".

"З приводу мирного плану. Так, у нас є мирний план, Концепція зі встановлення миру і припинення бойових дій. Коли Донецьк і Луганськ в оцінці або в реакції на мирний план-концепцію, яку я запропонував на з'їзді нашої партії, і з'їзд її затвердив, я запропонував з приводу того, що ми повинні сісти за стіл переговорів і піти за цим планом, Донецьк і Луганськ сказали: "Ми готові", Росія заявила: "Ми підтримуємо план Медведчука", а Україна в особі Порошенка що? Знову набрала води в рот і нічого не говорила. А зараз що? Навіть не знаємо, що і як буде. Але я вже говорив і підкреслюю, мирний план – це виконання Мінських угод", – заявив Медведчук.

Він підкреслив, що Мінські угоди, їх фундамент і основа – це законодавчі акти: вибори, особливий статус, внесення змін до Конституції України і амністія.

"Це все повноваження кого? Верховної Ради України. Чи не президента, а Ради. Ось за довіру людей, за те, щоб прийти до Верховної Ради разом з іншими здоровими силами і реалізувати цю повістку Мінських угод, прийняти ці закони і в кінцевому підсумку встановити мир і припинити бойові дії, ми сьогодні ведемо боротьбу на парламентській виборчій кампанії. І будемо за це боротися. Це наша мета, це наша задача, яку ми збираємося реалізовувати", – зазначив голова Політради партії" Опозиційна платформа – За життя ".

Він акцентувати увагу, що відстоює мир на Донбасі через прямий діалог з Донецьком, Луганськом, Москвою, через виконання Мінських угод і через реалізацію мирного плану-концепції.

"Ми принципово це відстоюємо, автономію в складі України на цій території, для того, щоб через свідомість, через умови безпеки надання нашим громадянам там, це наші громадяни, наші, ми могли зробити те, щоб їх свідомість повернулося в бік до Києва, а це дуже складно зробити, повірте мені, тому що я знаю, що думають ці люди, я спілкуюся з тими людьми, і я добре знаю складність, архіскладною тієї ситуації, ментального ставлення до того, що відбувається в Україні. Але я вважаю, що у нас є шанс, і ми повинні це робити, і це перша і головна позиція", – заявив політик.

За його словами, неможливо відновити економіку, просунутися вперед в питаннях соціального захисту, створити нові робочі місця, поки в країні будуть бойові дії, поки вона інвестиційно виглядає неприйнятною для бізнесу.

"Мир – він буде на чолі тих процесів, які можуть змінити життя в Україні на краще. Це наш висновок і це наша стратегічна задача", – підкреслив Медведчук.

 

  • Facebook