Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Медведчук презентував план повернення Донбасу в Україну, а України – на Донбас

 ...

29 січня в Києві пройшов Всеукраїнський надзвичайний з'їзд "Опозиційної платформи – За життя", в роботі якого взяли участь близько 1500 делегатів – представників політичних сил, громадських організацій і рухів, які виступають за мирне врегулювання конфлікту на Сході України і реінтеграцію Донбасу.

Про те, як відновити мир і "зшити" країну, повернути Донбас в Україну та Україну на Донбас, розповів голова Політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук, представивши розроблений План-концепцію.

Головні питання, вирішення яких чекають українські громадяни, – це припинення бойових дій і відновлення миру на Донбасі, переконаний політик.

"Наше стратегічне завдання – це встановлення миру. Але таке завдання ставлять все, починаючи від діючої влади, яка, незграбно маневруючи, намагається створити видимість цієї мирної політики, і закінчуючи всіма політичними силами і їх кандидатами на двох виборчих кампаніях. Є тільки одне питання і реальне відмінність. Сьогодні ці люди (і я беруся це довести) використовують цю ситуацію, починаючи з влади, виключно в піар-цілях... Вони говорять про це, не вкладаючи в ці слова ні реального змісту, ні реальних цілей", – зазначив Віктор Медведчук.

Ці політичні сили пропонують повертати території, а "Опозиційна платформа – За життя" має намір повертати людей, і в цьому принципова відмінність, підкреслив політик. Це перший принцип Плану-концепції.

"Ми будемо повертати людей через їх свідомість, через життєву необхідність не тільки для них, але і для нас. Ми будемо повертати людей через реальні гарантії безпеки", – підкреслив Медведчук.

Політик упевнений, що повернення людей можливо лише за умови, що вони будуть бачити картину їх майбутнього в цій країні, і підкреслив, що "Опозиційна платформа – За життя" готова дати їм це майбутнє, виконуючи стратегічне завдання – повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас.

"Другий принцип полягає в тому, що ... домовленості можуть бути досягнуті в чотирикутнику Київ – Донецьк – Луганськ – Москва... Наш План-концепція передбачає три розділи: законодавчий, адміністративний і розділ, що стосується порядку і процедури його впровадження", – розповів політик.

Віктор Медведчук підкреслив, що один з ключових пунктів Плану-концепції – створення автономного регіону Донбас в складі України, що передбачає пристрій через органи державного управління, такі як парламент, уряд та інші органи, що здійснюють життєдіяльність регіону.

Політик також зазначив, що третім базовим принципом є те, що План-концепція ґрунтується на "Мінських угодах, затверджених Резолюцією Ради Безпеки ООН, відповідає декларації "нормандського формату" і, найголовніше, законодавству України".

Віктор Медведчук відкрито заявив, що "Опозиційна платформа  –  За життя" пропонує внести зміни до Конституції України, яка визначить статус автономного регіону Донбас, оскільки і чинний Основний Закон передбачає унітарний статус зі статусом автономії для окремого регіону. "Можу відразу сказати національно стурбованим і недалеким як у чинній владі, так і тим, хто рветься до неї будь-яку ціну: наш план - це реальність, яка ґрунтується на Основному Законі України. І закиди, які ми часто чуємо ... в тому числі з вуст Петра Порошенка, що ніяких федерацій, ніяких особливих статусів, свідчать про те, що політичної волі встановити мир у нього немає. А у нас є ... "  –  підкреслив політик.

Віктор Медведчук зазначив, що зараз мова не йде про федеративний устрій, тому що є різниця між унітарною і федеративною державою: "Ми зараз говоримо про те, що ми живемо сьогодні за Конституцією, яка передбачає унітарний статус зі статусом автономії для окремого регіону. Це діюча конституція, це не те, що ми пропонуємо змінити – це те, що ми маємо. І я думаю, що пану президенту і всім іншим стурбованим, але не зрозумівши суті проблеми і питання, необхідно з Конституцією ознайомитись. А якщо це є і якщо це передбачено Конституцією, то чому ми не використовуємо це як ресурс мирного врегулювання? Ми це обов'язково це зробимо! "

 

  • Facebook