Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Медведчук: HUMAN RIGHTS WATCH констатує кричуще порушення прав пацієнтів в Україні

 ...

Україна на порозі епідемії кору. За офіційними даними Міністерства охорони здоров'я, з початку року ця недуга вразила уже 8,5 тис. осіб. Тільки за минулий тиждень на кір захворіли 3,45 тис. Українців, більше половини з них – діти. У XXI столітті в європейській державі від цього захворювання і його ускладнень продовжують вмирати люди! У поточному році зафіксовано вже 5 смертельних випадків. 

А в цей час в. о. міністра охорони здоров'я, живучи в своєму віртуальному світі, фонтанує маячними ідеями і порадами. З недавнього – кампанія з порятунку осетрових риб. Що ж стосується людей, то про них ставлениця Вашингтона, яку в народі називають не інакше як Доктор Смерть і заступник якої Лінчевський не так давно говорив про недоцільність витрачатися на лікування онкохворих, оскільки рано чи пізно "вони всі помруть", думати ніколи. Не дивно, що заклик Супрун відмовитися від споживання чорної ікри на користь ікри червоної в країні, де для багатьох навіть борщ стає розкішшю, викликав бурю народного невдоволення.

Але, незважаючи на обурення пацієнтів, лікарів, працівників вузів, професури, науковців зі світовим ім'ям і представників громадських організацій, Супрун залишається недоторканною. З благословення "вашингтонського обкому" і при незмінній підтримці прем'єра Гройсмана вона продовжує свою руйнівну для системи охорони здоров'я діяльність.

Втім, "реформи" пані Супрун (точніше наданого їй в безстрокове користування відомства) вже викликали жорстку критику міжнародних інституцій. У всесвітньому доповіді Human Rights Watch World Report 2019, що відбиває ситуацію і в Україні, йдеться: "Люди, які страждають онкологією на пізніх стадіях і іншими смертельними захворюваннями, як і раніше стикалися з проблемами в доступі до ефективного знеболювання. До сих пір не запрацювали на повну силу реалізовані в останні роки реформи щодо підвищення доступності опіоїдних анальгетиків. Працівники охорони здоров'я не мають потрібних знань і підготовки в питаннях лікування болю або просто відмовляються міняти сформовану практику. ВІЛ-позитивні та хворі на туберкульоз зазнавали труднощів з доступом до знеболення почасти в силу стереотипних уявлень, що стосуються наркоспоживання".

Аналогічні претензії Human Rights Watch висувала Києву і в минулому році. Однак з тих пір ситуація в системі охорони здоров'я тільки посилилася.

І хоча в доповіді правозахисників не названа конкретно Супрун, відповідальність за ситуацію, що склалася цілком і повністю лежить на ній. "Реформи" Супрун – це злочин проти українського народу. Злочин, за який їй рано чи пізно доведеться відповісти.

 

  • Facebook